| Andreiu68 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de ce toate fetele pe care le-am intalnit imi spuneau ca am ochii frumosi(ochii albastri), le plac papucii( papuci curati, de la adidas), le mai place si freza(am parul scurt facut cum se face acuma, ultimul ragnet). Dupa toate aceate complimente nu se leaga nimic intre mine si fete.Am incercat sa fie ceva intre noi, dar am fost refuzat de nenumarate ori. Unele fete imi faceau si poza la ochi ca le placeau mult ochii mei,sunt ce-i mai frumosi ochi pe care i-a vazut vreodata. Altele imi spuneau,, pacat de ochii tai"; alte fete ma intrebau daca am iubita si le spuneam,,nu",iar ele faceau o fata,,wow" si erau mirate si imi spuneau :,, Un baiat ca tine,cu asa ochi albastrii,cu asa stil si gusturi sa nu aibe iubita? Esti singurul baiat pe care il stiu cu ochi albastrii care spune ca nu are iubita. Dupa imi spunea fata :,, Serios? Glumesti? Nu mai minti! Stiu ca minti; Tu Chiar nu ai iubita? Eu ziceam,, nu" purul adevar, iar fata ramanea,, wow" ..Eu nu mai ziceam nimica. Eram dezamagit oarecum. Nu pot sa spun ca sunt urat, sunt atragator si dragut, fac si sport -asa reiese din spusele mai multor. Am 18ani si niciodata nu am avut o prietena.Dece oare primesc complimente cu mia si 0 relatie si chestii? Chiar alaltaieri mergeam prin parc, eram singur si eram prin trecere si din partea opusa veneau 4 fete, am trecut de fete, ele se uitau asa la mine, eu ma faceam ca nu le vad si dupa ce am trecut de ele 3 din acele fete au spus:,, Ai vazut de ochi frumosi are baiatul ala"? Am mai trecut pe langa 3 fete dupa, dupa am auzit ca isi spuneau una celeilalte :,, Ce baiat dragut." Dece atata complimente? Si cand vreau o relatie sunt refuzat? Am avut de-a lungul vietii cam 12-15 refuzuri de la fete si 0 relatii, 0 saruturi. VREAU O LAMURIRE CEVA!

42 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Problema este ca nu ai tupeuwinking

| iustin123123 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mai taci din gura aia că deja incepi sa mă enervezi, ai tu tupeu in morti mati.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit! Abia ai 18 ani, inca ai timp sa cunosti perechea potrivită, ea incă nu a sosit, iar fetele care doar te lauda pentru felul in care arati sunt doar politicoase, nu vor deloc o relatie cu tine, poate au vazut ele si defecte la tine dar nu vor sa te jignească.

| RAY a răspuns:

Pai ce putea sasi spuna? eu daca vad o urata ai impresia ca i spun asta? tu crezi ca sunt pregatit de box in fiecare clipa a zilei? fetele se scot mereu frumos asta e adevarul, daca erai un tip frumos imposibil sa te refuze 10 fete, vezi si de fete urate aia e ultima optiune cand ai atatea refuzi daca si alea nu te plac e o problema cu carcaterul ca alea pun pret pe suflet unele, sa nu uitam de partea materiala, daca mergeai cu un mercdes dar asta e

| RAY a răspuns:

De ce nu pui o poza sa te vedem, asa daca te lauzi singur tot degeaba

| RAY a răspuns (pentru Andreiu68):

Parca team mai vazut eu, esti ok, parerea mea este ca te dai la fete frumose, ai pretenti prea mari sau nu sti sa vorbesti cu o fata

| Doub a răspuns:

Şi mie îmi plac papucii. :X

| WaterDrop a răspuns (pentru Doub):

"Awee"

| Doub a răspuns (pentru WaterDrop):

Vezi că ai pus din greşeală nişte ghilimele.batting eyelashes

| WaterDrop a răspuns (pentru Doub):

My bad sad, nu trebuia sa te tin captiva.

| Doub a răspuns (pentru WaterDrop):

Sunt claustrofobă, să nu se mai întâmple. sad

| WaterDrop a răspuns (pentru Doub):

Pinky promise

| Doub a răspuns (pentru WaterDrop):

Awwee.

*ce frumos sună originalul*

| WaterDrop a răspuns (pentru Doub):

Mereu si forever scumpo!

| anonim_4396 a răspuns (pentru WaterDrop):

S.C.U.M.P.O... e un nume de cod sau ceva? thinking

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa Ceri Un Mare Pupic Oricand

| Doub a răspuns (pentru WaterDrop):

Fck, mai bine nu întrebam. >_

| WaterDrop a răspuns (pentru Doub):

Da, ma gandeam ca vei intreba la fel ca si prima oara laughing Acum te-am prins totusi.

| Doub a răspuns (pentru WaterDrop):

Hmm crying

| WaterDrop a răspuns:

Esti ca un cadou si atat.Frumos pe dinafara, creezi anticipare, insa in momentul in care esti deschis spre dezamagirea lor nu gasesc ce si`au dorit inauntru.

Trebuie sa lucrezi sa capeti mai multa incredere in tine, sa nu mai fii atat de superficial, sa inveti sa porti o conversatie, sa nu te mai gandesti la papuci (serios? chiar te`ai gandit sa mentionezi ce papuci porti? ).Pe scurt trebuie sa lucrezi la ce este in interiorul tau mai mult decat ce este pe dinafara.

| Oana92 a răspuns (pentru WaterDrop):

Habar n-ai! Papucii aia sunt sarea si piperul, cireasa de pe tort... fara ei nici ochii nu sunt atat de albastri, nici parul atat de smecher! big grin

| WaterDrop a răspuns (pentru Oana92):

De ceee ai facut asta? sad Cu siguranta nu mai are nevoie de sare si piper in casa dupa o zi de mers sad (saracii producatori cum dau ei faliment vara). Cum muschii gambei ii trag de creier pentru ca au talpile mai joase sad. Si sunetul, ooohhh sunetul, acel slip-slap care trezeste si cea mai adanca relaxare si pace intr-un parc si te anunta ca vine inca unu cu ceafa groasa si ii poti numara clasele dupa cat de apasat calca pe ei sad

| Oana92 a răspuns (pentru WaterDrop):

laughing rolling on the floor

| UnBroken2016 a răspuns:

M-ai dat pe spate la ° ultimul ragnet° laughing. Bag mana in foc " ca ai comportament de cocalar de aia nu te vrea nici o fata.

| WaterDrop a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mi-ai scurtat enorm raspunsul laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

De fel astia sunt cu "ultimul ragnet, ultimul model, de firma " si chestii de genul. Sper totusi sa gresesc.

| WaterDrop a răspuns (pentru UnBroken2016):

Naa, l`ai nimerit la fix de asta o si da in bara.

| Andreiu68 explică (pentru UnBroken2016):

Hahaha, bine ca nu am folosit alte cuvinte! Tu cum vorbesti bai prala?

| Artemisia a răspuns (pentru UnBroken2016):

Dar el are ochi frumosi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Artemisia):

Degeaba daca in spate la ochii aia e doar tarana.

| UnBroken2016 a răspuns:

Eu vorbesc ca un om care chiar a terminat 12 clase cu medie destul de mare. Nu e ceva cu care te poti lauda la fel, pot pune pariu. Si "bai" sa le zici la prietenii tai nu mie ca nu esti de o varsta cu mine sa iti permiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sa iti spun sincer,mie mi-ai facut o impresie proasta cu "freza de ultimul ragnet", "papuci de la adidas",etc.
Iar fetele cu care ai vorbit, nu prea pareau "de calitate", nu iti mai zic de ce, ca e evident.
Poate nu esti serios, poate nu stii ce e cu viata ta.Stii ce vrei de la o relatie?
Afla, si gaseseste o fata cu calitatile alea pe care le vrei, si invit-o in oras ( da vezi sa iti speli adidasii inainte, da? )
laughing
O zi buna.

| AlexCristi97 a răspuns:

Eu nu te inteleg deloc...ai zeci de intrebari in care te plangi ca nu ai avut nicio relatie si nu te-ai sarutat cu nicio fata si totusi ai o intrebare in care spui ca ai facut sex acum ceva timp...cum vine asta?
Daca vrei sa intram in detalii, scrie-mi un mesaj si vedem care e adevarul si cred ca as putea sa te indrum putin (sunt student la psihologie, pasionat de domeniu, dornic sa ajutwinking ).

| BadAngel3 a răspuns:

Cu frumusetea nu castigi totul!

| DumnezeuTatal a răspuns:

Daca esti genul sa spuna pe net ce marca de papucei poarta...

| ash87 a răspuns:

Omule: primesti complimente pentru ca intr-adevar arati binewinking

S-ar parea ca ai totusi ceva care face fetele sa nu te invite (in oras, la buze, in pat, intr-o relatie, etc).

Faptul ca ai deja 18 ani si inca nici nu te-ai sarutat poate fi ceva foarte foarte misto: poate e momentul sa te intrebi ce fata ti-ar placea langa tine, ce calitati ai vrea sa aiba. Apoi, cand cunosti o asemenea fata, spune-i ca iti place de ea, eventual daca pare ca ar vrea sa stie, spune-i si de ce!winking la urma urmei deja ai observat ce calitati are, si mai mult decat atat: sunt exact cele pe care le cauti. Daca inca nici macar nu te-ai sarutat, fii super selectiv! Un baiat ca tine nu e deloc comun, incearca sa fie o experienta speciala prima relatie, chiar merita! Decat 15 relatii de 2 lei pana la 18 ani cum sunt majoritatea, crede-ma ca e super valoros sa incepi de-acum cu adevarat cu dreptulwinking

Daca primesti refuzuri de la fete care chiar iti plac si iti satisfac criteriile, abia atunci merita sa te intrebi "de ce". Si atunci e momentul sinceritatii, spune-le problema ta la fel cum ne-ai spus-o si noua si cere-le un sfat sincer, majoritatea crede-ma ca ti-ar spune, ar vrea sa te ajute.

Dar repet: conteaza doar parerea celor care se potrivesc cu ce cauti tu! In rest nu conteaza.

Succes! Tinem legatura daca vrei!

| Andreiu68 explică (pentru ash87):

Um raspuns foarte bun si chiar mi-ai dat speranta si incredere in mine! Vreau sa pastram legatura si sa mai comunicam

| Nimenitoteu a răspuns:

Cam prea ca la tzeara! Dar merge in Romanica, ma mir cum cu atitudinea asta de gascan infatuat nu ai cucerit vreo printesica cu ochisorii tai si freza ultimul racnet, sa nu uitam de papucii adidas. Stiu, iti lipseste un tricou Versace. Mai sunt la moda alea de acum 10-15 ani cu de Puta Madre?

| Andreiu68 explică (pentru Nimenitoteu):

Nu,nu mai sunt, si am si tricouri adidas/puma etc

| Nimenitoteu a răspuns (pentru Andreiu68):

Am vazut pozele, nu stiu incearca sa mai adaugi masa musculara sau sa mai slabesti, esti slab si ai grasime. incearca sa faci exercitii cardio, hainele, incearca sa le asortezi, freza si barba aia, ori fara ori las-o sa creasca. Atitudinea, increzator, dar nu plin de el si stii reclama aia la Sprite, se vede ca esti disperat frate, cam asa. Oricum bafta la cautari, dar parca prea incerci din greu.

| Chii a răspuns:

Pentru ca nicio fata nu e demna de un baiat ca tine, inca nu s-a nascut fata care sa te merite. Glumesc happy
Dar ce sfaturi iti putem noi da? Daca tot spui tu ca arati atat de bine, ca faci si sport, descurca-te.