| Mario1994 a întrebat:

Vreau sa va spun despre situatia lui verisorul meu care e gay, acum 4 ani verisorul vorbea la telefon cu unu" gay despre chestii in camera si mama sa statea la usa si il asculta ce vorbea verisorul cu ala, inainte de a termina discutia lor la telefon, ii spunea verisorul lui ala " te iubesc mult, te doresc" mama sa a auzit si a intrat imediat in camera lui verisorul, a reactionat urat, a fost speriata si il intreba tipand la el " iti plac baietii, nu ti rusine?, de ce iubesti un baiat?" el a inchis imediat telefonul si s-a speriat de nu se astepta si saracul de verisorul trebuia sa minta " ce ai auzit mami? nu imi plac baietii si nu sunt homosexual, nu ii adevarat nimic din ce ai auzit " el speriat asa. Mama sa il mai intreba" cum nu, de ce ma minti? ", " esti nebun si tot am ascultat la usa " el ii spunea" nu e asa cum crezi mama, a fost joc adevar sau provocare " mama sa s-a dus in camera ei, nu dormea deloc noaptea si se gandea la fiul sau sa nu fie gay, s-a lamurit situatie, acum verisorul mai e fricos ca sa nu pateasca ceva, sa nu fie dat afara din casa, sa nu fie pedepsit, are doar 21 de ani. Au trecut 4 ani si credeti ca mama verisorului meu mai are indoieli ca fiul ei e gay? Credeti ca stie ceva si nu spune nimic? Ea tace si s-a linistit. Nu s-a stricat relatia intre fiul si mama. El a trebuit sa minta ca nu e gay. Mama sa a facut ceva ca i-o verificat telefonul si il mai intreaba cu cine mai vorbeste, cu cine iese, pe unde iese, i-o interzis sa nu iasa cu toti baietii undeva. Voi care sunteti gay, ati patit ceva asemanator? El sta cu frica in el de multi ani. Eu stiu ca eu cu el ne intelegem perfect, il sustin. Ne spunem doar adevarul.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Homosexualitatea e genetica nu e nimic rau in asta

| sofisis a răspuns:

De faptul ca e gay nu ma leg pentru ca nu e nici o chestie wow.
Dar...scuza-ma, la varsta lui ce naiba sta asa sub fusta mamei? La 21 de ani ar fi trebuit sa fie plecat de acasa si sa aiba deja un loc de munca. Iar asta cu "are doar 21 de ani" e maxima. E mic rau saracu', nu?
Si la o adica nu pricep, sta ma-sa sa vada cu cine se F*** el? Pe bune, are probleme tipul...si faptul ca e gay nu e una dintre ele.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e normal sa fie atat de timorat la 21 de ani si sa traiasca in permanenta cu teama ca parintii il dau afara din casa daca afla ca prefera baietii. Parerea mea e ca maica -sa stie in sine ei ca nu poate schimba cu nimic preferinta sexuala a verisorului tau si cred ca pe undeva s-a impacat cu ideea chiar daca n o s o recunoasca deschis. O mama isi iubeste enorm copilul ii trece toate greselile cu vederea si l accepta asa cum e e. N o lasa pe ea inima sa l izgoneasca ca pe un caine numai ca a fost socata pe moment de ce a auzit si de aceea a devenit mai autoritara cu el. Acum e major si poate sa si poarte singur de grija nu mai e un adolescent speriat. Trebuie sa si ia viata in propriile maini si sa traiasca viata asa cum simte. Nu e o rusine faptul ca e gay dimpotriva. Chiar n are de ce sa se teama ca nu e vreun hot sau criminal care sa fii facut rau cuiva. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa stim noi cam ce indoieli mai are sau nu mai are maica-sa, dar e bine ca el acum e major si deci e liber sa ia decizii si sa faca de-acum incolo ce vrea cu viata lui, fara sa mai stea cu teama ca-l mai asculta cineva cu urechea pe la usa; ca ea n-a prea stiut sa-l ia cum trebuie, asta e alta discutie si nici nu ma mira foarte tare, din moment ce face parte din generatia mea, astia de avem 40/50 si care suntem mai de moda veche ca sa zic asa; pe vremea noastra era musai sa mergi la fata acasa ca sa ceri voie sa o scoti la un suc si daca il prindeai pe taica-su in toane bune,erai cel mai fericit,daca nu si mai era si putin beat trebuia sa incepi sa-i povestesti unde lucreaza parintii si cat de mult iti place sa inveti si cum vrei sa te faci inginer constructor sau maistru militar,daca nu ofiter in armata; bine, asta depindea de ce era si el; ca daca era de exemplu macaragiu, nu prea mai mergea sa te faci inginer, ca insemna ca esti mai destept decat el, ceea ce nu era bine, pentru ca pierdeai aia 10 lei care-i dadea el lui fica-sa ca sa aiba si ea un ban de buzunar; in fine,e complicata povestea, dar daca vrei sa mai stii cum era pe vremea mea, ma poti intreba, ca inca n-am uitat, abia am 45, n-am probleme cu memoria; numai sa-mi raspunzi pana diseara la 7, ca eu ma culc mai devreme - ma simt cam obosit-asa, nu stiu ce am…
PS:aia cu lesbienele a fost tare de tot, bravo!

| addy200 a răspuns:

Cel mai scârbos lucru să fii gay. La 21 de ani stă cu frica, că îl dă afară din casă? Omul ăla nu muncește deloc? Nu are bani să se întrețină dacă îl dă afară? Îi dau perfectă dreptate mamei lui, mi se pare corect să îl dea afară dacă e gay. Crești un copil de mic ajunge major și când să te bucuri de el că se căsătorește și își face un viitor, el e gay! 0_0

| SG1995 a răspuns (pentru addy200):

Daca pe mentalitatea asta mergi, clar vei fi un tata groaznic, tati nu faci copii ca musai sa fie ce vrei tu, una, doi exista si hetero care aleg sa nu faca copii daca la asta te referi prin "viitor".

| AlexSalling a răspuns (pentru addy200):

Daca ai fi fost in locul mamei acestui baiat, ti-ai fi dat copilul afara din casa? Pentru ca iubeste? La-i fii urat? Esti inchis cu lacatul la creieas, din pacate nu exista cheie pentru tine.

| addy200 a răspuns:

Nu am zis nimic pozitiv de lesbienewinking și vezi că nu am folosit nici un cuvânt obscen. Ai grijă cum vorbești!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru addy200):

Deci e normal sa judeci o persoana pentru o alegere care nu-i apartine lui? thinking

| addy200 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu judec și plus că aceasta este o decizie ce îi aparține lui 100%. Nu vorbi dacă nu cunoști aceste lucruri!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru addy200):

Nu alegi de cine esti atras,pe cine iubesti.
Tu poti sa alegi de ce fata sa iti placa,poti sa alegi pe care sa o iubesti?
Daca da,alege una naspa, adica daca tot e o alegere, inseamna ca poti cu siguranta.
Iti indic una proasta, fara caracter, sa vad cum o iubesti pe aia la alegere.

| addy200 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Se vede că ești în necunoștină de cauză! Nu mai vorbi prostii!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru addy200):

Se vede huh? laughing
Magicianule, ai facut sa-ti dispara ratiunea? smug

| addy200 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Copil de lemn fără viitor

| Mario1994 explică (pentru addy200):

Copil prost ce esti, stii sa judeci lumea gay, cand vezi lesbiene cum se ling. iti place.

| addy200 a răspuns (pentru Mario1994):

Tu ai probleme mintale fată laughing mie nu îmi place nici gay nici lesbians. Pune-te în locul acelei mame și după mai vorbim, dar stai că tu ai 10 ani și nu știi cum gândesc mamele! Copii de doi bani

| SG1995 a răspuns (pentru addy200):

Tati iti zic ce i-am zis si Donnei Alba cand a scris aveeasi tampenie: Tu cand ai hotarat ca preferi sa te lingi cu tipe nu cu tipi?