| Andreea_Andreea_2000 a întrebat:

Vreau si eu un roman lung de dragoste pentru iubitul meu?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

"Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell. Un roman de dragoste superb/minunat de neuitat. happy

| Inceputul a răspuns:

Daca il iubesti, asta ar trebui sa vina de la sine. Spune-i ce simti tu. Nu trebuie sa ii spui/scrii ca o poeta, trebuie doar sa fi sincera si vei vedea cat de apreciata este sinceritatea.

| Leopoldina a răspuns:

Dragostea in vremea holerei, Gabriel Garcia Marquez

| Andreea_Andreea_2000 explică:

Romanul sa fie scris

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea_Andreea_2000):

Romanul a fost scris si publicat in anul 1936. Actiunea romanului a sta la baza filmului cu acelasi nume premiat cu 8 premii (statuete)Oscar. A fost de asemenea filmul care foarte multi ani la rand, (zeci de ani), a detinut suprematia retetei de casa, realizand cele mai mari incasari din istoria cinematografiei.