| Andreiu68 a întrebat:

Vreau un raspuns bun si care sa ma ajute! Acum 3 saptamani am fost la bunci la tara si stand eu pe Facebook am inceput sa dau cereri de prietenie la fete ca pe viitor sa ma bag in vorba cu ele ca poate iesea si imi faceam o relatie. La un momentdat o fata imi da accept si imi da si vreo 8like-uri la poze si postari( pe aceasta fata nici nu o cunosteam din vedere) am intrat pe profilul ei, am vazut ca e draguta si am spus ca poimanine cand plec de la bunici am sa ma bag in seama cu ea ca aici la tara nu am semnal bun, e rau tare. Faza este ca fata a dat like si la niste postari care erau etichetati alti 2 prieteni. Eu am uitat si plus ca mi-am pierdut si curajul de a ma baga in seama cu fata aceasta ca sunt o fire timida. Dupa vr-o 2 saptamani am vazut la prietenul asta a meu care era etichetat in postarea respectiva ca vorbeste pe Facebook cu fata respectiva care a dat like.L-am intrebat de cand vorbeste, si ca vrea sa isi faca o relatie cu ea. Dupa ceva zile prietenul asta a meu s-a vazut cu aceasta fata si a adus-o in grupul nostru de prieteni.Cand am vazut-o pe acea fata parca m-am indragostit asa,era mai frumoasa decat ca pe Facebook. Faza e ca eu chiar vreau sa ma bag,, pe felie" cu fata aceasta dar nu ma bag eu peste tovarasul asta a meu, chiar daca ei 2nu sunt impreuna, sunt asa amici, o duce acasa seara, vorbesc si atata totul intre ei. Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Get some balls, dude!

| iar99Teo a răspuns:

In relatii e legea junglei din punctul asta de vedere. Nu zice nimeni sa nu iti respecti prietenul dar cu timiditatea e clar ca ti-o sufla de sub nas. E o competitie aici cel care reuseste sa o impresioneze cu trsaturile lui de caracter "castiga" relatia. Mai bine sa iti para rau ca ai incercat si macar stii care a fost rezultatul, decat sa speri si sa vizezi la ea la nesfarsit.
Era un proverb: "decat un chin fara sfarsit, mai bine un sfarsit cu chinuri". In acest caz ori o castigi ca relatie /ori o elimini ca posibila partenera si macar nu te mai gandesti. Multa bafta!

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta, chiar de mai multe ori, am patit ca cei 2 sa se certe si dupa sa ma bag eu in seama cu ea, am patit ca unul din ei sa si piarda interesul si am mai patit sa fie impreuna dar nu pentru mult timp asa ca am avut rabdare