| DeliaCute a întrebat:

Vreo lună.E din altă clasă, el fiind cu un an mai mare ca mine.Mie îmi plăcea fizic de el de mai demult dar în rest nu aveam sentimente pentru el.Toate astea până intr-o zi când a venit în clasă la mine și am râs amândoi despre o chestie.De atunci iese mai des pe hol,se uita la mine (nu înțeleg de ce dar se uita doar când e mai puțină lume, când vine prin clasă la mine nici nu se uita decât scurt când intră și atat ). uneori când mă vede ca sunt pe sală fuge înapoi în clasă sau gen el e în clasă băga capul pe ușă să vadă cine e pe sală mă vede și se băga repede înapoi(e ciudat.).În tramvai stăteam față în față și se uita insistent și își trecea mâna prin păr. Când era de servici am fost la el să îl întreb despre un profesor și mi-a răspuns, a dat să zică ceva însă a renunțat ca eu am plecat. Odată a venit în clasă și desi avea loc pe unde să treacă s-a atins de mine. Duminică mi-am făcut curaj să îi dau mesaj și i-am scris "bună." și după de frică am scris "scuze nu era pentru ține " iar el a răspuns așa :"? :\(emoticonul ala care exprimă dezamăgire, confuzie ) ".A două zi a ieșit în fiecare pauză (de obicei iese doar din când în când ) și se uita. stătea efectiv singur și se uita, adică posibil să fi ieșit ca să se uiteDup? toate acele lucruri, el a venit vineri la mine eram pe hol (m-a prin singur? )? i mi-a zis cu un u? or ton de repro? dar zambindu-mi :"aa deci ai gre? it destinatarul?" a a? teptat o reac? ie din partea mea dar eu pur? i simplu m-am blocat.Nu i-am r? spuns? i v? z�nd a? a el a plecat repede, e emotiv. Dac? vroia s? �? i b�t? joc putea s? zic? ia luni sau �n orice alt? zi (duminic? am trimis mesajul ) nu dup? aproape o s? pt? m�n? zic eu? i putea de fa? cu toat? lumea ca s? fac? mi? to, nu c�nd suntem singuri.I-am dat mesaj în care i-am cerut scuze dacă l-a deranjat și l-am întrebat ce face însă el nu a mai intrat pe fb de miercuri iar mesajul eu l-am trimis joi și nu a văzut..Credeți ca simte ceva? Recompensez cel mai bun răspuns.

2 răspunsuri:
| Aida200020 a răspuns:

Buna. Băiatului clar îi place de tine si vrea ca tu să observi asta. Când i-ai scris mesajul, probabil ca a fost fericit, dar apoi i-ai scris"scuze, nu era pentru tine" si i-ai dat oarecum cu jet. Eu spun să vorbesti cu el la școală, doar saluta-l și intreaba-l ce face și după vezi tu ce iese. Iar daca iti scrie pe facebook, raspunde-i si fii drăguță cu el :*

| denisa763 a răspuns:

Sincer nu prea am înțeles ce ai scris acolo când a apărut semnul întrebării, din ce am putut citi cred ca te place, dar ție îți mai place de el, dacă da cred ca ai putea sa îi zici. Știu ca este greu și mie îmi place de un băiat și îmi este rușine sa îi spun, dae fii curajoasa și fa tu primul pas.