| x134h a întrebat:

Well, am un baiat in clasa pe care cred ca-l plac mult, prea mult si orice fac se intersecteaza cu el. si el ma place pentru ca se vede si toata lumea ii spune, se comporta diferit cu mine, pe mine nu ma injura, nu da in mine. e altfel cu mine si imi vorbeste mereu frumos fata de cum le vorbeste celorlalte, dar vorbeste cu o gramada de fete si cateodata le ia apararea si ma simt prost, foarte prost. ma simt ca si cum eu nu am nici un rost si atunci incerc sa-l fac si pe el gelos si pe urma ma face el pe mine geloasa si augh pe urma tot la mine vine, dar ma super-mega-extra deranjeaza ca vorbeste si cu alte o mie de fete. Cum as putea remedia asta?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, el este un tanar sanatos si nu are cum sa nu-i placa fetele.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

1. Ca vorbeste nu inseamna ca te place neaparat, dar poate ii place nu zic nu.
2. Nu e bine ca vrei sa-l faci gelos, de chestia asta doar baietii cu care il faci gelos castiga ceva, dar n-ai cum sa-l opresti crede-ma adica nu sunteti impreuna sa-i impui anumite lucruri, eu sunt intr-o relatie de o luna si ceva si nu-mi impune nimic chiar nimic, chiar daca eu poate uneori da, dar ar trebui nu stiu sa-i arati si tu ca-l placi, happy si poate ajungeti impreuna daca-l placi, incearca sa-l iei in brate odata si sa te faci ca a fost o greseala, dar nu exagera asa, si daca tineti legatura intr-un moment ar trebui sa-l saruti daca esti mai intrazneata dar sa gasesti un loc unde sa fiti singuri, daca ajungeti impreuna n-o sa mai dea la alte fete intelegi, asa nu-i poti impune nimic e normal, poate sincer simte nevoia sa puna mana pe o fata, tu nedandui nimic e normal sa se duca la alta, asa ca daca ii arati ca-ti place nu va fi rau big grin si se va mai oprii cu celelalte fete, intelegi, Si nu uita nu-l mai face gelos, nu e un baiat cuminte dupa cum zici si facandu-l gelos el o sa se raceasca de tine crede-ma happy si va ramane la celelalte fete big grin Bafta ai grija si oricum poater ajungeti impreuna!

| x134h explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Da, chiar nu e cuminte deloclaughing)) dar pur si simplu ma deranjeaza si ma simt prost cand sta cu alte fete si de mine uita. si nu pot sa sa-i spun asta pentru ca as ceda prima, e un fel de joc la noi, ne placem dar nu ne spunem, ne jucam, ne distram, avem grija unul de altul, ne luam in brate dar avem scutu asta plin de orgoliu si nu ne spunem. iar eu nu vreau sa 'cedez'. sad

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru x134h):

happy Dar nu vrei sa faci un cuplu cu el... iti dai seama ca nu trebuie sa fii geloasa ca sa stai cu el, fiindca na nu poti scapa de chestia asta cu fetele asa repede, si nu stiu cum sa zic, uite o idee sa-l faci pe el intr-un fel sa renunte, cand o sa stati singuri impreuna uitate atent la el ceva timp laughing cand se uita la tine si te intreaba de ce te holbezi, sa-i spui, pai de ce nu ma saruti? laughing si daca te saruta se numeste ca el a cedat si gata laughing acuma eu tin cu el da nu stiu happy Sau termini cu orgoliul si ii dai un sarut dala lung si frumos si gata totu` laughing