| Basilio a întrebat:

Zilele trecute am pus o intrebare despre fetele din Ardeal, care spre deosebire cele din restul tarii pare ca se simt foarte deranjate atunci cand primesc complimente referioare la formele lor, fund, pulpe, solduri etc...si am inteles ca este din cauza ca se simt obiectificate...insa observ ca in zone precum Bucuresti, Craiova, Iasi nu prea se intampla chestia asta, e ceva doar la Ardelence? Va intreb deoarece eu am crescut in alta tara, cu alte perceptii, alta normalitate, ca sa zic asa. Sau doar o anumita categorie se simt jignite si se supara? nu stiu daca e neaparat pe zone cat pe genuri? Mie imi plac fetele mai plinute si mai cuminti gen, oare se simt jignite tocmai pentru ca sunt mai plinute? niciodata nu am inteles diversitatea si mai ales, niciodata nu am inteles cum imi dau seama daca merge sa ii fac asa complimenta sau dau efectiv cu bata in balta.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

laughing Buna. Nu conteaza regiunile sau orasele.Si nu stiu cat ai stat in Iasi, dar probabil ca ai dat peste fete care nu s-au suparat si ai tras concluzia gresita.