| 90210 a întrebat:

Zilele trecute cand faceam sex cu prietenul meu si-a pierdut erectia. Problema este ca s-a mai intamplat de mai multe ori. Pana si atunci cand mi-am pierdut virginitatea cu el si-a pierdut erectia. Nu inteleg daca e o problema cu mine sau daca are disfunctie erectila. 4 din 10 ori isi pierde erectia. Niciodata nu i-am spus nimic pentru nu vreau sa se simta si mai prost. Ma gandesc poate e din cauza stresului...voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Helpme99 a răspuns:

Probabil e din cauza prezervativului.
Atunci cand nu esti bine lubrifiata si el face miscarea de scoatere a penisului, se poate pune "caciulita" inapoi pe capul penisului si el incepe sa nu mai simta nimic.
Probabil de asta isi pierde erectia.
Am mai patit si eu asa si nu.i prea placut.
Incearca sa aveti un preludiu mai lung ca sa fii lubrifiata bine si asigura.te ca el are o erectie tare cand isi pune prezervativul.

Daca vrei intr.adevar sa vezi daca are disfunctie erectila, faceti sex neprotejat.
La sexul neprotejat nu mai exista acea problema in care capul penisului sa nu ramana decalotat.
Cel mai probabil o sa aiba o erectie "rock hard".
Vorbeste deschis cu partenerul tau despre asta fara sa.l faci sa se simta prost. Va va ajuta pe amandoi.

Poate sa fie si din cauza stresului in timpul actului. Daca faceti o pozitie in care el este solicitat prea mult si se mai combina si prima problema, atunci sansele sa.si piarda erectia sunt maxime.
Incearca sa stati ceva timp in pat unul langa celalalt (30 min) si apoi sa incepeti preludiul. Astfel el va fi mai relaxat.
Incercati si o pozitie in care el sa nu depuna atat de mult efort.
Ideala ar fi cea in care stai tu peste.
Da.i bataiewinking

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil, se masturbeaza prea des si de aici probleme cu erectia.

| mihai69 a răspuns:

Poate are Alzheimer și uită săracu' unde a pus-o... rolling on the floor
Acum ce să spun? (Mai) serios vorbind, sunt puține date ca să putem să ne dăm seama ce probleme are - poate e neexperimentat, sau poate prea stresat, sau poate chiar are o problemă...
E bine că nu îi reproșezi asta, e chiar excelent. Și când se mai întîmplă, în afară să-l exciți pe el ca să-și revină, excită-te și pe tine, să îți vadă plăcerea radiind pe chipul tău, să te audă gemând în așteptarea orgasmului - asta ar învia chiar și un mort.winking

| Freya1 a răspuns:

Ori nu ii sta gandul la ce face, ori il deranjaza prezervativul, ori se masturbeaza des...
Daca si actul sexual tine mai mult cred ca ar trebui sa vorbesti cu el sa afli problema reala.Nu e vorba ca se simte jignit, ca la o adica si tu te simti prost ca ai senzatia ca e de la tine sau nu te place.Dar trebuie sa discutati.

| alina2k18 a răspuns:

Talk dirty to... himwinking si o sa fie mai bine big grin

| 90210 explică (pentru alina2k18):

Chiar am favut asta si de foarte mult ori revine. O sa continui sa fac asta.

| Da5689 a răspuns:

Trebuie sa il prinzi un pic de capul penisului si sa il freci, si o sa vezi ca va fi mai bine.

| DiaconuBETA a răspuns:

Epileaza-te. (si daca esti cumva urata, si asta ar putea fi una dintre cauzele acestea a problemei dmv foarte mari mersi fms funda sau sal cf? )