| anonim_4396 a întrebat:

1.Cum e la profilul Ştiinte Sociale?
2.* Careva din Eminescu Buzău pe aici?

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

1) La stiinte sociale: matematica vei face 2 ore pe saptamana, iar din clasa 11a nu mia faci deloc.
Cat despre teze:

Se da teza la romana, istorie sau geogra si :
in clasa 9 la logica
in clasa 10 la psihologie
in clasa 11 la economie
in clasa 12 la filozofie

Bacul il vei da la:
In primul rand dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra aXIIa). La stiinte sociale NU se da bac la Mate, Fizica, Chimie.

2) Nu ar fi mai indicat sa iti cauti noii colegi pe facebook? Ai mai multe sanse de ai gasi decat pe Tpu.ro
http://admitere.edu.ro/......rSpec.aspx

| BiancaBaby a răspuns:

Eu big grin dar la filologie bilingv franceza happy

| KyLerMzQ a răspuns:

Salut. Si eu sunt din Buzau, dar inca nu sunt la liceu sora mea a terminat la Eminescu dar nu la stiinte sociale.