| Adinutsaaa a întrebat:

A citit cineva cartea - Maitreyi - Mircea Eliade. Am auzit ca e o carte frumoasa happy

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu am citit inca tot. M-am apucat dar din diverse motive am itntrerupt lectura. Sa citesti neaparat si Maytreyi Devi - Dragostea nu moare. Dar numai dupa ce o sa citesti cartea lui Mircea Eliade.

| cretzufinish a răspuns:

Nu numai cartea ci si continutul laughing E o carte care merita citita. Eu am citit-o acum cativa ani pentru bac.

| anna01 a răspuns:

Da, e frumoasa, dar prea incarcata de conceptii idealiste.As recomanda Nunta in cer. dupa parerea mea umila, o carte mult mai frumoasa si plina de intelesuri reale.

| Klara a răspuns:

Tot pentru bac, anul trecut. Le-am citit pe amandoua. Mi s-au parut faine, desi nu prea imi placea mie sa citesc.laughing

| hamsterx a răspuns:

Eu am citit`o in clasa a 9a. ti`o recomand! iti da asa un feeling ciudat nu stiu. mircea eliade scrie foarte bine si are un farmec aparte povestea. daca reusesti sa o intelegi o sa vezi ca iti va placea foarte mult, desi pare ciudata. sper ca te-am facut curioasa. pupici:*

| aranara a răspuns:

Mi-a placut foarte mult, desi nu am citit si "Nunta in Cer". A fost foarte... diferita fata de operele clasice romanesti.

| alinafc a răspuns:

E foarte interesanta, si nici nu e foarte solicitanta. Si mai interesanta este Nunta in cer, tot a lui Eliade. Povesti de dragoste...

| trandafirulrosu a răspuns:

Da... eu am citit-o anul trecut in clasa a VII-a. Mi s-a parut suuper:X:X... iti ofera o imagine inedita despre lumea indiana si nu numai. Ti-o recomand cu placere:XX