| 1000bodies a întrebat:

A citit cineva vreo carte de Stephen King? Daca da, cum vi s-a parut? V-a speriat cat de cat?

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Am citit The Shining. Sincer, mi-a plăcut mult mai mult filmul. În carte se repetă anumite lucruri de foarte multe ori, iar pe mine mă scoate din sărite treaba asta. Oricum, povestea e originală şi destul de interesantă, doar că prea mult o lungeşte, iar unele chestii sunt de-a dreptul stupide, nicicum înfricoşătoare. De exemplu, tufişurile în formă de animale care i-au viaţă.

Eu nu m-am speriat pentru că nu cred în chestii de genul, mi se par hilare şi le citesc doar din amuzament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a citit... Am citit Carrie
Problema este ( sau poate doar mi se pare doar mi-e ca este o problema )
Acest renumit "Stephen King" scrie prea fictiv adica... Cum poate avea
o simpla adolescenta puteri care sa
distruga tot orasul...
sa fim seriosi... Genul de poveste in gasesti si in benzi desenate pentru copii de 5 ani numai ca acolo " totul e roz"
PS : nu ma speriat de loc
Defpat chiar ma amuzat la o parte laughing
un prieten a incercat sa ii faca o farsa la un banchet si. happy a pus intr-o galeata sange de porc si cum de a facut cu o sfoara de i-a cazut in cap lui Carrie, ia s-a enervat groaznic si a distrus tot orasul sigur... ca si ea happy a murit

| Morrigan a răspuns:

Am citit o mana de oase, lucruri pretioase si zona moarta iar acum citesc salem's lot... primele 3 nu m-au speriat deloc dar despre a 4-a nu pot sa spun nimic inca pentru ca abia am inceput-o rolling on the floor) sper sa ma sperii putin ca din cat am reusit sa citesc este vorba despre un oras "bantuit".

daca vrei ceva care sa te sperie putin, iti recomand "cutia cu fantome" de joe hill (fiul lui stephen)

| 1000bodies explică (pentru Morrigan):

Daca nu te-au speriat, macar ti-au placut? Scrie bine?

| Morrigan a răspuns (pentru 1000bodies):

Mie mi-au placut foarte mult happy

| hennyka a răspuns:

Am citit salem s lot si nu mai vreau sa citesc vreo carte scrisa de stephen king fiindca m a facut sa dorm cu lumina aprinsa o luna crying