| halloyay a întrebat:

A lucrat cineva care a dat bacul din culegerea asta la mate? Este suficienta? V-a ajutat sa luati note mari?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Care? Nu ai specificat un link sau ceva de genul happy

| wj a răspuns (pentru DoarBogdan):

El/ea cauta la mate, dar noi vedem romana, oare pe care ar trebui sa puna mana prima data?!

| DoarBogdan a răspuns (pentru wj):

Pur si simplu nu s-a copiat linkul, se mai intampla, nu este nicio problema ^_^

| zilog a răspuns:

Eu prima dată am luat nota 4 la bac la matematica, celelalte probe le-am trecut cu succes.
Apoi timp de o vară întreagă am luat toate cărțile de matematică din clasa a-I-a până în clasa a-VII-a și nu făceam nimic dar nimic altceva
pe cuvântul meu de onoare că nu am aprins nici măcar un calculator
că nu am deschis nici măcar un aparat de radio
nici măcar un televizor pentru nici măcar o secundă
nu am ieșit din casă toată vara și am recapitulat toată matematica de unul singur fără meditații fără internet sau alte tâmpenii de genul acesta ci doar cu cărțile de la școală și câteva culegeri cu probleme.
SI DINTR-O DATĂ SA PRODUS O "RUPTURĂ MENTALĂ " adica o devoalare a inteligenței pe care nici măcar nu credeam că o am.
eu mă credeam prost tare de tot și nu credeam ca o să înțeleg eu vreo dată matematica, nici tabla îmulțirii nu credeam că o să fiu capabil vreo dată să o tin minte.
DAR SECRETUL A VENIT DIN REPETARE REPETARE REPETARE și făcut de probleme de la cele mai simple adunări scăderi îmulțiri împărțiri radical teoreme... geometrie algebră
și tot făcând treba asta cred că 16 ore / zi și ne oprindu-mă din a încerca să obțin și eu măcar notă 6 asta îmi doream.
Ghici ce sa întâmplat!?
Când am dat din nou BAC-ul în toamnă am luat nota 9, 02
Eu prostul clasei cel care nu înțelesese niciodată până atunci nimic din matematică!

| wj a răspuns:

Probabil ca nu, din cauza ca culegerea "asta" nu spune care culegere.
Totodata, sigur nu e suficient O (adica una) culegere din care sa lucrezi si sa fie suficienta sa iei o nota buna. De trecere, da, posibil, dar nota mare folosind una culegere... m-as mira!