| superpissy40 a întrebat:

Abia a inceput scoala de 2 zile si ma simt asa...Nu stiu cum sa va zic...Am intrat in clasa a 9-a la liceu si nu prea ma simt in largul meu.Sunt atat colegi noi, cat si profesori noi.Norocul meu ca am picat in clasa cu o fata din generala cu care ma inteleg bine.Trebuie la fiecare ora sa ne mutam cu totii dintr-o sala in alta si parca am emotii.Ce credeti ca am? Credeti ca ma voi acomoda cu noii colegi? Parca acum totul e schimbat: si programul(din clasa I pana in a VIII-a am invatat dimineata,iar acum invat dupa amiaza), si profesorii sunt noi si colegii la fel.Unii profesori au venit cu temele din prima zi si vom da si teste initialelaughing) Dar cred ca pana la urma ma voi obisnui cu timpul. Funda happy

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Si eu am patit asa in a 9-a, acum sunt a 10-a. Eu am picat in clasa cu mai multi colegi vechi, deci nu a fost asa rau, doar ca unul are iubita si mereu statea cu ea iar ceilalti ori nu prea ii cunosteam nici in generala ori erau fete. Deci prima luna m-am imprietenit oarecum cu noii colegi, dar mi-a fost foarte greu, de multe ori la inceput nu ziceam nimic toata ziua. Dar dupa o luna doua mi-a fost bine. Din semestrul al doilea deja eram ca fratii lol. Acum ce sa mai zic, imi cunosc super bine colegii, ne intelegem, ala s-o despartit de iubita lui(imi pare rau de ei) etc.
Cat despre profi, asa-s unii, mai cu draci, nu-i baga in seama si nu evita sa le porti ura ca merita uneori. Cat despre testele initiale, alea se dau in a 9-a sa vada profesorii la ce nivel sunteti ca sa stie cum sa va ia, mai usurel sau direct: 3X*radical(4^2*5.78) big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal. Acelasi lucru s-a intamplat la mine intr-a 5-a. Te vei acomoda in vreo doua saptamani.

| spy2o a răspuns:

O mica sociofobie big grin Nu-i nimic, este normal sa se intample asa atata timp cat iesi din zona de confort, iesi din sfera a tot ceea ce inseamna cunoscut. Daca vrei sa reusesti in viata ar trebui sa-ti faci prieten sentimentul asta.winking

| ionut258 a răspuns:

Asa am fost si eu anul trecut, stai linistita, peste maxim o luna nu o sa mai ai nici o problema cu colegii, o sa incepeti sa va cunoasteti tot mai bine si veti fi prieteni buni. Cu profesorii la fel, dupa un timp o sa ii cunoasteti si o sa stiti care cum elaughing

| Ionela_Iulia_1994 a răspuns:

Este normal sa ai emotii, fiind intr-un mediu noi cu oameni noi:-).Asa este pentru fiecare elev cand incepe un nou ciclu scolar:-)...Vei fi bine, implicate in proiectele clasei sau cele initiate in liceu(voluntariat de exemplu).Fii sociabila, distreaza-te si învata cand stii ca este necesar.