| Catalin77945 a întrebat:

Absenta la cursuri,are ceva? Adica,nu sunt laboroatoare sau seminarii pana la urma, desi nu inteleg de ce aia tot tine la prezenta ei, jur ca-i singura de face prez la curs.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie una îmi cerea 100% prezență în condițiile în care în regulament scrie 50%, și fiind și master unde se presupune că 80% din studenți deja au job. Na, România.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cursurile sunt facultative aproape mereu
sunt insa profesori care tin cont de efortul de a fi prezent la cursurile lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are ceva. Nu poți învăța complet singură.

| Catalin77945 explică (pentru sadrian46):

Macar de le explica sau cv, adica ne pune pe noi sa-i explicam cursul de ea trebuie sa-l predea in ziua respectiva.

| Wr3nch a răspuns (pentru Catalin77945):

Are daca ea vrealaughing Iti gasese o hachita, iti da 4 la examen, si dupa iti vei fi dorit sa fi mers la curs, indiferent ce faceailaughing

| Catalin77945 explică (pentru Wr3nch):

Nu functioneaza asa rolling on the floor)))))))

| Wr3nch a răspuns (pentru Catalin77945):

Crezi? Daca nu as fi avut colegi care au patit asta mai ca te-as fi crezut, dar o sa simti pe pielea ta daca e cazul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde la ce facultate esti si ce impune fiecare profesor.
In cazul meu, nu prea contau. Doar pentru puncte in plus la examen. La altele conta sa ai nu stiu cate prezente sa intrii in examen.
Vezi la inceput ce zice profesorul si ce "reguli" impune acesta.

"Nu sunt obligatorii, dar tin cont la examen" laughing

| WhiteLife a răspuns:

E adevarat ca la unele cursuri esti mai castigat daca stai acasa dar am avut profi care au zis ca nu e obligatorie prezenta si totusi o faceau; la examen au venit si au numit persoane pe care le-au dat afara din sala pentru ca nu aveau destule prezente, altii ne-au dat un punct in plus daca aveam 90 % din prezente, altii rotunjeau nota... Nu sti niciodata la ce sa te astepti de la un asa prof, dar daca poti, cred ca e bine sa participi la curs. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare profesor impune regulile sale la materia pe care o preda. Deci o sa aiba ceva, fie prea putine puncte ca sa treci, fie te pica direct.