| marinelus a întrebat:

Acum doua zile am fost cu iubita celui mai bun prieten al meu la un suc... aceasta mi-a marturisit ca ma place si ca tine la mine... si ca, daca vreau, se desparte de prieternul meu si ma ia pe mine... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Daca el este cel mai bun prieten al tau, fii si tu cel mai bun prieten al lui! Daca fata se schimba asa usor de la unul la altul, nu poti avea asteptari prea mari...Nu merita sa strici o prietenie pentru o relatie cu cineva in care nu poti avea incredere...

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Peste vreo doua luni o sa-i placa de altprieten si o sa te lase pe tine ca sa-l ia pe el...

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

La prietenul tau te-ai gandit? Daca i te consideri prieten adevarat si il consideri prieten, ii spui ca iubita lui nu este tocmai serioasa..., gandeste-te, poate el o iubeste si ar fi bine sa stie! Nu ti-as recomanda sa-ti pierzi prietenul pentru o asemenea fata!

| LuS[z] a răspuns:

prieteni mai rar mai gasesti dar fete sunt peste tot asa ca eu zic ca nu ar trebui sa strici o prietenie pentru o fata.

| kh1ss a răspuns:

Ar fi o prostie din partea ta sa iti lasi prietenul pentru o fata... prietenii nu ii gasesti pe toate gardurile... femeile...

| Dara a răspuns:

E stupid sa strici o prietenie pentru o fata.Mai ales pentru una care dovedeste ca nu prea are caracter.

| MihaiA a răspuns:

Anunta`l pe prietenu tau. Femei se gasesc, prieteni mai rar

| pepino a răspuns:

Chestie de caracter... mai ales de al tau! La aceasta intrebare puteai gasi raspunsul si singur.

| yami a răspuns:

Prietenia e mai importanta. dc ti-a zis asta inseamna ca-i lipseste caracterul, si mai tarziu vrea altceva. calca peste principii si asta spune multe.mai sunt fete, nu fa asta ca nu te alegi nici cu ea, dar mai ales pierzi un prieten

| einstein a răspuns:

Daca o iei acum, risti sa-ti faca si tie aceeasi faza dupa o vreme... prefa-te dezinteresat, lasa sa se friga putin, si apoi i se mai limpezesc ei gandurile... intre timp, te mai gandesti si tu... eu nu m-as certa cu cel mai bun prieten al meu pentru o femeie... femeile sau iubirile vin, trec, mai scad din intensitate, dar de un prieten ai mereu nevoie. si as incerca sa nu-i spun nici lui de ce s-a intamplat la suc. cel putin nu deocamdata.

| einstein a răspuns:

Mda... si, apropo, cine pe cine a invitat la suc? ca si aici e o cheie... big grin

| einstein a răspuns:

Are dreptate ultimul care a raspuns... se prea poate ca fata sa aiba sentimente sincere pentru tine...

| maja a răspuns:

Ar trebui sa-ti consulti prietenul da, si mai ales ca unii prieteni sunt pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sa te duci in lumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Multumesc mult de sfaturi, sunt baiatul care a postat aceasta intrebare... si apropo ca ma intreba Manuela ca cine pe cine a invitat la suc... Ea M-A INVITAT...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti place respectiva... nu trebuie sa o iei neaparat ca daca lui ii face asa iti va face si tie la fel; poate pentru tine are sentimente sincere de multa vreme si-l respecta si pe el, de-asta ti-a marturisit tie, asteptand sa iei tu o decizie, ea nestiind cum sa o faca mai bine si-a lasat ultima speranta in tine, iar bineintzeles trebuie sa-i spui toate astea prietenului tau; e obligatoriu. Daca-ti place si tie, marturiseste-i, poate intre ei nu e un sentiment prea puternic si se poate face ceva care sa impace si multumeasca pe toti! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi ce vrea cu adevarat si vezi tu.