| wolder a întrebat:

Ai citit CRIMA SI PEDEAPSA de Dostoievski? Cum vi se pare cartea?

3 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Tocmai am terminat-o! Este minunata; o carte care intr-adevar merita citita! Este vorba despre un tanr, Raskolnikov si drumul luui spre a se imbogati, ajungand pana la extrem; omorand o batrana, pentru a o jefui, dra si pe sora acesteia, Lizaveta; care fusese martora la crima, realizata cu toporul...mai multe vei vedea despre frustrarile, remuscarile, dar si starea de neliniste a acestuia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 pagini, ma durea capul.

| comsacodrut a răspuns:

Nu dar numele este interesant