| Malinutzyk1998 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine pls.Am nevoie de sugestii pentru carti. Am 12 ani citesc si carti pentru varste ma imari, imi plac cele de genul Domnisoara Christina, Shining, Elevul Dima dintr-a saptea. Multumesc Fundita si vot

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai citit pana acum incearca sa citesti Ciresarii, de Constantin Chirita, sunt 5 volume. Lectura placuta si numai bine!

| Lora a răspuns:

Citeste cartile lui Jules Verne

| Georgel26 a răspuns:

Incearca:
Inimi Nelinistite de Stefan Zweig; Verisoara Bette de Balzac; Invitatie la vals de M. Drumes; Sunt foarte faine astea big grin

| Stefana_6141 a răspuns:

Nu stiu ttias recomanda 5 carti din twilight : Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking down, Midnight Sun.

Parerea mea scumpika:*

| St3fU a răspuns:

Daca zici ca iti plac cele pentru adulti citeste Rosu si Negru de stendhall.sau orice de Balzac, dar nu stiu cat o sa intelegi.thinking E preferatul meu love struck aaa. si mai ales daca iti plac astea mai msiterioase cum e domnisoara cristina citeste Mircea Eliade la tiganci sau sarpele sau nunta in cer sau Doctorul Honymberger(sau ceva de genu astalaughing )winking