| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR! TREBUIE SA INVAT ENGLEZA IN 14 ZILE sa pot sa vorbesc bine.
Sunt in Anglia, am gasit job.
VA ROG SA MA AJUTATI

Programe care sa ma puna sa pronunt eu fraze, propozitii si calculatorul sa verifice daca am pronuntat corect.

Ceva usor si repede

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defineste vorbit bine, cam greu sa o iei de la 0 in 2 saptamani:

| RxTx a răspuns (pentru Wr3nch):

Am dat faliment în România deși țin cu aceea sară deși sunt un om naționalist și iubitor de patrie nu am avut încotro Nu mai erau clienți pe acolo nu mai aveam De ce să mai trăiesc și a trebuit să plec în Anglia acum sunt în carantină în Anglia pentru că așa îi bagă pe toți care vin din România în carantină 14 zile după care voi avea un interviu pe mine nu mă interesa până anul acesta să învăț limba engleză prea tare deși înțeleg când vorbește cineva la film sau ceva Business pe lângă mine înțeleg ce vorbesc oamenii despre ce este vorba doar că nu cunosc cu multe cuvinte și merg trebuit să știu cuvintele Cum se numește verde șurubelniță vor mașină înaltă frecvență înaltă tensiune convertizor de frecvență siguranță programabil logic controller și alte lucruri așa că nu am încotro pentru că trebuie să câștiguri gem bani până la să mă mai interesați să învăț limba engleză pentru că speram să mai vină încasările acelea care au fost până în anul 2009 eu în anul 2009 Câștigam chiar și 300 de euro în zi de muncă dar pe urmă încet încet totul se duce de râpă când mai când anul acesta nu a mai încasat 3.000 de euro tot anul am avut și luni întregi în care nu am avut nici măcar un singur client și nu mă refer la Profi 3.000 de euro și mă refer la bani încasați 3.000 de euro nu am mai încasat nu am mai avut clienți România se duce de râpă sau sau adus de râpă nici măcar vizitatori la anunțuri nu mai am pentru că se pusti țara de oameni pentru că nu mai există mici afaceriști mici întreprinzători Minnie si antreprenori care să aibă propriile lor afaceri micuțe și să aibă nevoie de o mână de ajutor din când în când

| Frank51 a răspuns:

Pe mine nu m-a ajutat absolut nimic, pana nu am ajuns sa vorbesc la propriu cu oameni in engleza, deci sfatul meu este sa vorbesti cu oamenii, engleza este o limba foarte usoara si o vei invata foarte repede.

| zurick a răspuns:

Nu te gândi că o vei învăța la nivel nativ în 14 zile, dar bagă oricum intensiv că sigur îți va face mai bine și o data cu job ul continuă să înveți.
Duolingo, Busuu, Memrise
Pentru pronunție tandem, hello talk practic vorbești acolo cu englezii ( și cu alte nații dacă vrei) și le poți trimite înregistrări.
Mult yt englezesc ( English with Lucy, Learn English with English classes + engleză din alte surse ca să o asculți) Nu încerca să traduci fraze în cap, trebuie să înveți ușor ușor să gândești în aceea limbă.
Baftă!

| Anonim97695333thf a răspuns:

Nu ai cum sa inveti toata limba in 2 saptamani incearca sa traduci pe google translate cuvinte pe care nu le stii si incarca sa inveti verbele si timpurile cum ar fi perfect simplu, perfect continuu pentru ca timpurile astea se folosesc in majoritatea propozitiilor

| Elisaolandar45 a răspuns:

Aplicatia Duolingo e buna.