| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si asi dori sa citesc mai multe carti. Pana acum am citit Twilight, Septimus Heap, Cronicile lumi pamantene. Ce carti sa mai citesc?

11 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Vand :

-seria "Septimus Heap" (4 carti: "Magie","Zborul","Leacuri" si "Expeditia") - http://www.okazii.ro/catalog/44128878/vand-seria-septimu s-heap-.html

-Cartea fara nume (Anonymous)- http://www.okazii.ro/catalog/51389886/cartea-fara-nume.h tml

-Cartea neagra a secretelor (F. E. Higgins)- http://www.okazii.ro/catalog/51390591/cartea-neagra-a-se cretelor.html

-Panza lui Charlotte (E. B. White)- http://www.okazii.ro/catalog/51390647/panza-lui-charlott %20e.html

Intereseaza pe cineva?

Mersi! :*

| simf a răspuns:

Cronicile de la narnia, seria dune (care are vreo 7 volume), fantasy in general si sf.

| bbdotgirl a răspuns:

Cismigiu & Comp - Bajenaru

Elevul Dima dintr-a saptea - Drumes

Neaparat sa le citesti, o sa-ti placa mult! Sunt cu elevi, scoala, iubire - eu le-am citit pe nerasuflate big grin

| HarryPotter a răspuns:

Iti recomand in primul rand sa citesti Harry Potter. mie imi place extrem de mult...cartea Poveste fara sfarsit de Michael Ende este de asemenea foarte interesanta.

| KiddoC a răspuns:

Cronicile Wardstone, Harry Potter, Stapanul inelelor.

| Deutsa56 a răspuns:

Jurnalele vampirilor.Sunt 4 volume aparute.Si sunt ff frumos.

| Ma username a răspuns:

Dune ambele volume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand seria Harry Potter happy

| otilia88 a răspuns:

Cand vine vorba sa recomand cuiva o carte imi e destul de greu; tine de gusturile fiecaruia dar si de bagajul de cunostinta deja acumulat; totusi, avand in vedere varsta ta, cred ca ar trebui sa citesti si altceva in afara cartilor comerciale; ti-as recomanda sa citesti Strainul, Ciuma de Camus, Dostoievski -Fratii Karammazov, Idiotul sau oricare carte de-a lui, iti spun ca nu ai de ce sa regreti-iti deschide o noua perspectiva asupra lumii. sau daca ti se par greu digerabili incearca ceva autohton cum ar fi Ciuleandra-Liviu Rebreanu, sau oricare din cartile lui Eliade. nu sunt carti pline de actiune dar te captiveaza prin capacitatea de a surprinde si analiza actiunile umane.

| Kittwild a răspuns:

Eu am 14 , dar sunt am citit foarte multe carti si eu sincer ti le recomand pe preferatele mele
Eragon- Christopher Paolini
Hobbitul- J.R.R Tolkien
Stapanul Inelelor- J.R.R Tolkien
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Winettou- Karl May
La rascruce de vanturi- Emily Bronte
Astea sunt preferatele mele. Urmatoarele sunt care le-am citit si mi sa-au parut frumoase.
Copiii Capitanului Grant- Jules Verne
Si nu mai am alte ideei momentan...

| Kittwild a răspuns:

Eu am 14, dar sunt am citit foarte multe carti si eu sincer ti le recomand pe preferatele mele
Eragon- Christopher Paolini
Hobbitul- J.R.R Tolkien
Stapanul Inelelor- J.R.R Tolkien
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Winettou- Karl May
La rascruce de vanturi- Emily Bronte
Astea sunt preferatele mele. Urmatoarele sunt care le-am citit si mi sa-au parut frumoase.
Copiii Capitanului Grant- Jules Verne
Si nu mai am alte ideei momentan...