| Albinuța767 a întrebat:

Am ajuns la o concluzie și acum vreau la științe ale naturii. Și întrebarea mea este ce ore se fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Http://moisilonesti.licee.edu.ro/site-nou/php/orar.php
Uită-te aici dacă vrei să-ți faci o idee despre cum sunt orele. Clasele de științe ale naturii sunt C și D.
Nici eu n-am fost as la matematică în gimnaziu, dar nu e atât de greu, crede-mă. Dacă-ți dai puțin silința, poți lua note ok. Un factor important în treaba asta e profesorul de la clasă. Dacă reușește să te facă să înțelegi, lucrurile merg în direcția bună.

2 răspunsuri:
| Albinuța767 explică (pentru Mayar):

Ce nivele de dificultate sunt. Adică eu nici nu mă prea m-am priceput la matematică în gimnaziu și mă tem adică oare acolo o să știu? Adică e greu? La științe ale naturii.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Albinuța767):

Destul de greu, pana la urma e profil REAL. se da la bac Matematica M2, adica nu foarte greu si nici foarte usor.

| Mayar a răspuns (pentru Albinuța767):

Pai, la chimie te ia de la zero, la fizica de la zero, la biologie de la zero. La matematica... lucrurile de baza din generala ma gandesc ca toti le stiu. Vei invata lucruri total noi la liceu, deci nu ai de ce sa iti faci griji. Eventual mau cauti pe net lamuriri la intrebarile tale, dar nu ar trebui sa fie greu, daca profesorul stie cat de cat sa explice + sunt formulele de aplicat in manual happy

| CbCx a răspuns:

Exact aceleași ore ca în clasa a 8 a(difera numarul), numai ca vei avea și informatica, asta primii 2 ani, și logică doar acum în clasa a9 a.