| tril a întrebat:

Am asistat azi din nou la o scena foarte neplacuta.
La o trecere de pietoni, o batrina mergea putin mai greu ca ceilalti, avand si un carucior de piata, plin. Un smecher din prima masina, a inceput sa-i adreseze cuvinte jignitoare (gen: te cauta moartea pe acasa si tu ma tii din drum). Altul, mai in spate, claxona nervos pentru ca a asteptat fix 17 secunde.
Vreau sa stiu citi "nerabdatori" ca acestia au ajutat vreodata un batrin? Facut piata, platit facturi, ca "sa-l gaseasca moartea acasa", etc. Sau citi au dus un batrin la medic cu masina sa? Se exclud parintii.
Am pus intrebarea serios, astept raspunsuri serioase. Nu vreau sa vad injurii.

Răspuns Câştigător
| R3sp3ctt a răspuns:

Nu ma aflu printre nerabdatori si n-am jignit niciodata vreun batran sau vreun adult.Mi-e foarte mila de acei batranei cate au fost in razboaie ca sa salveze tara asta si se baga cate un mucos cu audi si cu stomacul gol care sa ii injure pe sarmani batrani.Parerea mea este ca oricum ar fi batrani ar trebui sa fie cei mai respectati pentru ca au trecut prin foarte multe greutati si avem multe de invatat de la ei.

| tril explică (pentru R3sp3ctt):

La intrebarea pusa, nu mi-a raspuns nimeni. Dar apreciez raspunsul tau, pentru ca stii ca ei au luptat pentru tara asta. Multi nu stiu sau (mai rau) nu le pasa.

9 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

In mod cert nu s-a facut o statistica in privinta acestor scursuri ale societatii!

| anamariarot a răspuns:

Ăștia-s de-a dreptul cretini. N-ai ce să faci cu meltenii, nu poți pretinde mai mult de la ei

| Eduard619 a răspuns:

Pai domnule nu prea ai ce sa faci...stii suntem foarte diferiti dpdv comportamental deci "jmecheri" si "golanasi" vor fi mereuhappy
In special cei de "rasa" sa nu zic fix tiganiwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Eduard619):

Din pacate, cred ca mai multi sunt romanii tiganizati in momentul de fata. Eu am cunoscut cred ca mai multi tigani de bun simt decat romani... si nu. Nu traiesc intr-un mediu plin de tigani.winking

| Hexiled a răspuns:

Stati linistit ca sunt destui din astia. Eu la 18 ani mergeam pe trecere si oprise un barbat cu o masina luxoasa, iar pasagera sa din partea stanga striga la mine ca sa ma misc mai repede. I-am aratat doamnei ca sunt pe trecere, trec ca un om normal, nu trebuie sa fug ca nebunul pe trecere ca trebuie dumneaei sa-si continue drumul. Ma enerveaza persoanele de genul asta, am mai vazut si situatii ca a dumneavoastra, odata vazuti cu carnetul cam uita de prioritatea pentru pietoni. O sa vada si dumnealui la batranete cum sta treaba, dar pana atunci il lasam pe Dumnezeu sa-l judece ca pana la urma toti platim pentru faptele noastre la un moment dat

| R3sp3ctt a răspuns (pentru Hexiled):

Foarte bine spus

| tril explică:

Nimeni nu mi-a raspuns la intrebare.
Dar, apreciez raspunsul lui @R3sp3ctt.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Sper ca dna cu coasa sa ii gaseasca pe acesti cocalari acasa la ei. Nu se gandea si ei ca batranica aia se ducea la o farmacie?