| Stefan927 a întrebat:

Am auzit ca cică se vor desfinta scolile profesionale, e adevarat? Daca da, vor fi inlocuite cu altfel de scoli profesionale? (Nu stiu daca am pus intrebarea in categoria corecta!)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa cum evolueaza invatamantul, le vor lua locul facultatile. tongue
Acum, exista facultate (3 ani) in care se invata ce am invatat noi intr-un singur trimestru (liceu de specialitate).

| Freya1 a răspuns:

Acum la toate se face practica.Cel puțin la mine la liceu asa a fost, deși nu era profesionala.Si tot 12 clase se fac (sa faci 10 e alegerea ta). Deci mare diferență nu e.
Ca se desființează sau nu, tot acolo ești.

| aditimus a răspuns:

Licee tehnologice sunt noua denumire

https://www.kanald.ro/......e-20237196

| 1234568807 a răspuns:

Un elev care face o scoala profesionala are sanse mai mari sa reuseasca in viata decat unu care face un liceu, de ce ar fi desfintate?