| Andrei123Aa a întrebat:

Am auzit ca daca faci facultatea de medicina nu poti lucra in domeniu doar cu diploma de licenta...si as vrea sa stiu ce facultate ai putea face stiind ca dupa ce termini studiile poti lucra in domeniu.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice facultate, mai putin cea de medicina unde ai nevoie de rezidentiai si cea de drept unde ai nevoie de examene de intrare in barou daca vrei sa fii avocat

| sierra1 a răspuns:

"sa stiu ce facultate ai putea face stiind ca dupa ce termini studiile poti lucra in domeniu"

poți lucra in orice domeniu doar să fii tu valoros

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai auzit greșit.

| Eireann a răspuns:

Dupa facultatea de medicina nu te trimite nimeni sa lucrezi la aprozar! Dai examenul de rezidentiat si in functie de el ajungi sa lucrezi ca medic rezident - profesezi sub supravegherea si indrumarea altui medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face facultatea de asistenta medicala generala, si sa lucrezi in domeniu doar cu licenta.

| aneliram a răspuns:

Pai dupa ce termini facultatea de medicina vei face rezidentiatul, apoi vei deveni medic, asa stiu eu. Nu cred ca m.ai ai nevoie de nici o facultate.

| Uxellodunon a răspuns:

Dupa ce iti iei licenta la medicina faci rezidentiatul, unde lucrezi in domeniu, ca medic rezident, si primesti bani