| CrIsTiAn_1798 a întrebat:

Am auzit ca fazanii sunt prosti, se pot prinde cu un bidon de 10 l, putin taiat la varf pus orizontal pe camp cu niste porumb inauntru este adevarat? Daca nu spuneti-mi alte capcane pentru fazani.

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
4 răspunsuri:
| 619_9539 a răspuns:

Da poti si asa...alta metota ar fi sa ai doua plase de sarma... una peste alta pui boabe de porumb pe jos apoi pui plasele una peste cealalta (peste boabele de porumb)plasa de sarma trebuie sa aive gauri sa intre capu.

Apoi plasele le legi de un capat cu ata...si stai la panda cand vne fazanu sa manance trage de ata...si atunci automat o sai pinzi capu in plasa
Sper ca ai intales daca nu...asta este

| levi47 a răspuns:

Poti cu mana

| djlivoficial a răspuns:

Salut si eu prind fazani dar cu o cusca anume care nu tio pot spune ca nu intelegi da referitor la bidonul cum vrei tu se face cu un borcan de 10L, dar mai poti cu firu de pescuit si sa pui porumb pe fir, legi firu de pescuit de ceva iar fazanul cand inghite porumbul inchite si firul de pescuit si nu il mai poate scoatewinkingsper sa ai noroc

| Alexandru_Lucian_1995 a răspuns:

Daca vrei sa prinzi fazani vii incearca sa folosesti un borcan de 5 litri, il pui la 45 de grade cateva boabe. sau daca vrei incearca sa ii prinzi cu o ata pe care introduci boabele de porumb la 1 centimetru distanta