| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca se pot face transferuri la liceu inaintea inceperii anului scolar (clasa a IX-a). E adevarat? Daca da, cand? (vreau sa ma transfer la un profil diferit in acelasi liceu)

5 răspunsuri:
| RazvyBoss98 a răspuns:

Poti sa te transferi doar din clasa a X-a doar daca ai medie de acel profil, si daca mai sunt locuri disponibile

| Giiia03 a răspuns:

Da se poate. Trebuie sa depui o cerere ori inaintea inceperii anului scolar ori dupa ce incepe. E o.k oricum. Cererea se depune la director/directoare.

| anonim_4396 explică (pentru Giiia03):

Deci se poate in august?

| catawolf123 a răspuns:

Se poate si acuma si cand incepe scoala trebuie sa faci cerere la director sau directoare ce aveti voi acolo

| anonim_4396 explică (pentru catawolf123):

Multumesc pentru raspuns. Ideea e ca nu ma pot transfera chiar acum din anumite motive...