| kittypaws14 a întrebat:

Am avut media de admitere la liceu 8.84 si am intrat la un liceu din alt oras, la profilul filologie.Parintii mei m-au transferat la un liceu din orasul meu, pentru apropiere de domiciliu.(cel mai bun liceu din oras si singurul cu profiluri umane, la care ultima medie a fost 9.01).Acum invat la acel liceu,dar urasc absolut totul la el(nu mentionez motivele). Intrebarea mea este daca as putea ca din sem al II-lea sa ma transfer din nou la alt liceu din orasul meu, la profilul turism si alimentatie, pentru care as fi avut medie.Parintii mei au evitat acest profil din cauza bacului la matematica si mi-au influentat decizia.Deci,prin urmare,se poate face transferul din sem II de la stiinte sociale intensiv franceza la turism si alimentatie intr-un liceu mai slab? De fapt, acesta este profilul la care am vrut la inceput, dar nu l-am pus pe lista din cauza parintilor. Sper ca daca am facut deja un transfer nu conteaza.

1 răspuns:
| PRoMeTHeUM a răspuns:

Sigur ca poti.te duci la secretariat, iti iei dosarul si vorbesti la secretariatul liceului la care doresti sa te transferi sa te adauge in baza de date.
Am avut colegi care s-au transferat si de 6 ori..nu conteaza numarul, conteaza doar daca tu faci fata acolo.