| anonim_4396 a întrebat:

Am cautat teste de IQ pe net dar serioase si cu adevarat grele si am gasit doar teste pe care le-ar rezolva si un copil de 8 ani sa fim seriosi.

Am gasit si urmatorul test dar si imi e lene sa il fac pentru ca deja avem un Geniu!

Uita-ti ce scrie pe pagina principala.

http://www.test-iq-online.ro

-Coeficient de inteligenta sub 20: persoanele cu acest coeficient de inteligenta sunt persoane care depind de altii, deoarece nu se pot descurca si ingriji singure. Aceste persoane au o deficienta mintala grava si nu percep lumea exterioara

-Coeficient de inteligenta 21-50: persoanele acestea se pot ingriji singure si nu depind in totalitate de alte persoane. Aceste persoane au o deficienta mintala medie.

-Coeficient de inteligenta 51-70: aceste persoane sufera de o usoara debilitate.

-Coeficient de inteligenta 71-80: aceste persoane au un grad minor de dificienta mintala. Se pot descurca in viata, insa nu au abilitati deosebite si nu lucreaza logic.

-Coeficient de inteligenta 81-90: persoanele acestea pot avea succes in meseriile manuale si au o inteligenta usor sub medie. Aceste persoane se pot descurca foarte bine in unele situatii.

-Coeficient de inteligenta 91-100: persoanele acestea au o inteligenta medie. Aptitudini comunicative foarte bune, se descurca foarte bine in multe situatii. De asemenea, aceste persoane pot avea abilitati tehnice foarte bune.

-Coeficient de inteligenta 101-110: aceste persoane se situeaza usor peste media de inteligenta. Se descurca foarte bine in situatii solicitante, se bazeaza pe logica si pe matematica. Pot avea succes in multe meserii si profesii.

-Coeficient de inteligenta 111-120: persoanele acestea au o inteligenta peste medie.

-Coeficient de inteligenta 121-130: aceste persoane au o inteligenta cu mult peste medie. Aceste persoane pun accentul pe creativitate si pe rezolvarea unor probleme prin folosirea logicii.

-Coeficient de inteligenta 131-140: persoanele care au acest coeficient sunt deosebit de inteligente. De obicei, persoanele cu acest coeficient sunt cercetatori, specialisti in anumite domenii etc. Au un simt al perceptiei foarte bine pus la punct.

-Coeficient de inteligenta peste 140: persoanele care au peste acest coeficient de inteligenta sunt considerate genii.

Daca puteti sa imi dati un link catre un test calumea ar fi extraordinar.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ala de la Mensa. http://mensa-romania.ro/testari-mensa/test-online/

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Bun asta dar trebuie sa tinem cont ca la rezolvare trebuie sa fim ceva odihniti si cu cat mai putin stres.De preferat dimineata pe racoare. laughing

1 răspuns: