| AvalohAlyn a întrebat:

Am cunostinte teoretice medicale luate de prin enciclopedii medicale si carti de sanatate, unde as putea lucra in domeniul medical si de sanatate?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti lucra nicaieri in domeniul medical, poti fi doar femeie de serviciu sau o functionara in institutii medicale.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Dar dacă fac un curs medical? Curs nu facultate

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nici atunci, ti-am spus ca este nevoie de facultate si apoi rezidentiat.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Exista niste cursuri gen postliceală de asistent de nutriție și dietetică, cu alea am înțeles că se poate lucra în domeniul medical, așa e?

Sau exista cursul tehnician nutriționist si nu îți trebuie facultate ci cursul acesta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cu scoala postliceala de asistenti poti lucra in domeniul medical.

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu stiu cum e in Romania, dar in Olanda stiintele nutritiei sunt facultate aparte, cu licenta si masterat.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să faci o facultate în acest domeniu.
Tu nu vezi la știri câți medici falși sunt prinși? Doar nu vrei să ajungi și tu în situația asta.

| DanyDav a răspuns:

Doctor chirurgie plastica!