| anonim_4396 a întrebat:

Am dat test la franceza si nu am stiut sa pun un verb la negativ. Profa a spus ca daca nu am pus ala la negativ ne scade jumate din nota. Imi e teama sa iau nota mica. Nu ca m-ar certa parintii ca ma inteleg, adica este franceza, dar totusi ceilalti colegi o sa ia ceva sigur si eu cred ca o sa raman printre ultimii, deci nu stiu ce sa fac. A da si tin sa mentionez ca pe semestru 2 adica semestru asta nu am nici o nota la franceza si imi e ca daca imi pune 4 poate patesc ceva. Poate stiti sa o conving sa nu il treaca in catalog pentru ca am mai dat un test acum o sapt la franceza si 25 de copii din 30au luat 4 si nu ni l-a trecut in catalog, dar nu cred ca imi mai ofera mie o a 3 a sansa. Spuneti-mi ce sa fac va rog.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca se va face exceptie pentru tine!

| sierra1 a răspuns:

"daca imi pune 4 poate patesc ceva"

ce ai pe sem. 1?

| wowfrate1222 a răspuns (pentru sierra1):

La franceza nu mai 10, pe sem 1 cea mai mica nota e 6 si acel 6 il am la mate

| sierra1 a răspuns (pentru wowfrate1222):

Las' că ești valoros