| moniii5 a întrebat:

Am de facut un text argumentativ despre prietenie pornind de la afirmatia "verae amicitiae sempiternae"(adevaratele prietenii sunt eterne)... nu stiu cum sa incep.....cine ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Pai, eu as incepe cu definitia prieteniei happy

| AmxMod a răspuns:

Incepe cu, consider ca afirmatia adevaratele prietenii sunt eterne este adevarat si duap ce ai scris asta incepi asa... Eu cred ca da, adevaratele prietenii sunt pentru totdeauna. Desi cred ca din pacate sunt din ce in ce mai putine prietenii adevarate.Majoritatea oamenilor sunt prea egoisti, se gandesc numai la ei, sper ca ti-am fost de folos

| Amani a răspuns:

Cauta in interior, toate raspunsurile sunt acolo happy

| Allexandra_Alle_1994 a răspuns:

Adevăratele prietenii sunt mereu nemuritoare, niciodată un prieten adevărat nu va dispărea ca un duh al duşmăniei sau al falsităţii.

Sper să te ajute. Cred că te vei descurca de acici înainte.