| Denisa314 a întrebat:

Am dreptul sa citesc cărți sa ma înregistrez și sa postez pe YouTube?

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu, e interzisa reproducerea totala sau partiala a textelor, pe orice suport tiparit sau digital, fara acordul detinatorului de drepturi de autor

| aj3k16lm a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Nu e interzisă, atâta timp cât se oferă drepturile de autor. Poți vedea extrem de multe videoclipuri cu diferite piese pe fundal. Important e să păstreze titlul acesteia în descriere.

@Denisa314 eventual și un -Spoiler- pe lângă toate astea. laughing

| BroascaCuElice a răspuns (pentru aj3k16lm):

Toate cartile citite de mine au pe prima pagina scris faptul ca e interzisa reproducerea totala sau partiala a textelor, pe orice suport tiparit sau digital, fara acordul detinatorului de drepturi de autor

| LTAA a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Daca are monetizarea oprita nu cred ca are nici un fel de problema

| Alexul99 a răspuns:

Probabil ca da, dar nu uita sa lasi in descriere numele si autorul cartii, si mai mult ca sigur nu vei putea scoate nici un leu de pe urma acelor video-uri fiindca nu iti apartin drepturile de autor.

| Adrian926a a răspuns:

Poti posta ce vrei pe yt dar sa respecti termenii si conditiile.

| BeSmart17 a răspuns:

Ai dreptul sa faci asta pe Youtube