| Crypt a întrebat:

Am emoooti dau teza la mate si stiu ca o sa iau 4 va roog ce pot copia?
sunt in clasa a 7-ea si dau teza din tot?
Niste sugestii cu niste biletele ceva?

10 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Va da 1 punct din oficiu? Daca la copiat da 2 poti sa copiezi orice, numai sa ai grija sa te prinda!

| Anca95 a răspuns:

Pai daca iei 4 e bine, inseamna ca ai facut ceva thumbs up).Eu iti dau un sfat :in loc sa stai si sa te vaicaresti mai bine ai pune mana si am mai lucra niste exercitii la mate cu radicali si la geometrei e simplu ca ai chestii din alea cu arii, permientre si sunt chestuii de inlocuire. Nu e mare scofalatongue

| Bianca3108 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 7-a si te sfatuiesc sa nu copiezi;). Nu are sens. Te duci la scoala ca sa inveti, nu? Sau sa iei note pe meritul altora? :|

Oricum, uite: http://www.fituica.com/

| Rikudou a răspuns:

Sa-ti fie rusinewinking.

| AtateaConditii a răspuns:

Stai langa o tocilara si ii spui ca ii dai 50 de lei daca te ajuta:d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce a zis că vă dă? ca să ştiu ce.ţi pot spunebatting eyelashes

| Crypt explică (pentru anonim_4396):

Teorema lui thales si reciproca lui
Arii
Numere irationale rationale din astea cu radicale simplificate la 2 cu paranteze si tot felul
Trapez
Paralelogram

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei 'ciorna' scrii teoremele.la mate nu poti decat sa copiezi de la colegi rezolvarile ca nu da teorie. teorema lu Th o poti scrie pe foaie, apoi se aplica ft simplu.ariile la fel ( triunghiuri,trapetz,patrat,cam astea erau nu?)la partea de algerbra poti doar sa fi atent. poate sa.ti dea formule de calcul. cele cu (a+b)(a-b) etc... la trapez,sa stii de cate feluri este,aria lui, inaltimea ( daca ai o problema de rezolvat nu uita sa duci INALTIMEA ) si la paralelogram tot asa, cum arata si aria. ( asta poti srie pe " ciorna " ). teza in sem 1 este cea mai simpla! Succes sa vii cu 10 ca altfel de suparam da? waiting

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Paiii scrieti pe niste biletele rezultate sau exercitii probleme... capseazale sa nu se imprastie si te prefaci ca ai terminat si stai cu privirea in jos uitandu`te la biletele si dupa mai scrii akl;] sau scrieti pe mana da pe mana se vede...

| XCrystyX a răspuns:

Ai grija sa nu iei 1! pai iti scrii cu creionul formule calcule etc (ce sti u ca iti da) pe o foaie mare si dubla de mate, o intorci pe partea pe care n-ai scris in asa fel incat sa nu se vada si o bagi in foaia de ciorna, si pur si simplu te uiti dar ai grija sa nu te prinda. daca nu stai in prima banca e simplu rau! funda?puppy dog eyes