| Iulian3038 a întrebat:

Am facut 18 ani si inca am scoala, am completat cererea la secretariatul scolii ca sa iau alocatie in continuare si inca nu mi-a venit alocatia, precizez ca am depus cererea pe 15 martie, stie cineva de ce nu a venit sau a mai fost cineva in situatia mea?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Trebuia să te anunțe că va veni cu întârziere posibila.Mie mi-a venit la vreo 2 luni distanță însă îți vine și din urmă.Nu te ingrijora, nu ai de ce

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare, dureaza ceva timp.Si mie mi-a intarziat destul de mult pana sa vina.

| TristanTzara a răspuns:

Eu zic că ar trebui și să le trimiți o scrisoare despre asta. Am pățit și eu același lucru, și până nu le-am trimis o scrisoare cu cerere și extras de cont, nu mi-au trimis nimic.

| Aube a răspuns:

Ai repetat vreun an? Atunci, nu mai primesti alocatie.

| Iulian3038 explică (pentru Aube):

Primesti cat timp faci scoala

| Aube a răspuns (pentru Iulian3038):

"În cazul tinerilor care repetă un an şcolar, nu se mai acorda alocaţia de stat, cu excepţia situaţiei în care aceştia sunt nevoiţi să repete anul şcolar din motive medicale."
https://a1.ro/......26271.html