| anonim_4396 a întrebat:

Am găsit cartea "Jocurile Foamei" în format pdf. Merită citită?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da...merita citita.

Cartea in sine e mult mai complexa si mai bine realizata decat filmul.
De fapt e printre cele bine cotate carti de pe goodreads
http://www.goodreads.com/book/show/2767052-the-hunger-games

si asta e ceva

| SuperMagicSmile a răspuns:

Cum dracu este Jocurile Foamei ca Twilight? In primul rand este despre niste 'jocuri' care ii forteaza pe copii sa omoare alti copii,in al doilea rand (si nu pot sa stresez mai mult lucrul asta) povestea de dragoste dintre Katniss si Peeta este o MINCIUNA inceputa de Haymitch pentru a face rost de sponsori.Da,adevarul e ca pana la urma raman impreuna,e logic! Orice carte are nevoie de o poveste de dragoste,altfel lumea s-ar plange ca personajul principal o fi vreo frigida care nu stie altceva decat sa fie dura,toate cartile de genul asta(cu multa actiune) au cate o poveste de dragoste in ele.

Dar daca totusi nu va plac povestile de dragoste, sugerez o schimbare de gen, incercati crima, psihologie, etc.De exemplu @Aneurysm incearca Oameni si Soareci-aia da poveste de dragoste diferita(intre George si nevasta lui Curleywinking )!

Apropo, in noiembrie sa te ascunzi bine ca iese Hunger Games 2.

| Aneurysm a răspuns:

The Hunger Games is just another sh! t like Twilight. Am fost forţat să văd filmul... vroiam să plec cât mai repede posibil din cinema.

| Dumnezău a răspuns (pentru Aneurysm):

Dovezi pentru prima afirmatie? Oare au fortat nota cu povestea de semi-dragoste Peeta-Katniss? Pentru ca sunt prea hipster sa ma uit la blockbuster-uri.

| MariaChrii a răspuns:

Pune-o si tu aici sa o citeasca si moi :X

| anonim_4396 explică (pentru MariaChrii):

Nu era greu să cauţi singur.
http://www.scribd.com/doc/99127080/Jocurile-Foamei-01

| MariaChrii a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu "este" mai lene la mine

frumoasa gramaticabig grin

| MariaChrii a răspuns (pentru anonim_4396):

Partea a 2 maestre

| nistor12 a răspuns:

Salut daca este in format pdf sigur merita citita Funda::X:love struck