Întrebare recomandată | Doarunaltutilizator a întrebat:

Am inteles ca de la 2 pana pe 12 iunie cei de a 12a vor face pregatiri strict legate de materiile de bac,mai exact cum se va proceda? Cate ore stam, in functie de ce ni se face programul, cati vom fi in clasa?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Știam că s-ar face termoscsnarea până să intri în liceu, iar dacă nu ești suspect și mai porți și mască, nu vad de ce nu v-ar băga mai mulți în sala de clasă, dar frica sfidează logica și este posibil să vă bage ~10 acolo, cred că depinde de liceu în legătură cu această planificare a așezării, dar și a orarului. Orele se pot desfășura și pe device-uri, așa că ar trebui să te interesezi la secretariat, că, secretara știe cel mai bine programul elevilor și ce are de gând unitatea respectivă de învățământ.

1 răspuns:
| iamprettybored a răspuns:

Păi tot ceea ce întrebi tu este organizat de fiecare școală individual. Nu pe noi ar trebui să ne întrebi, ci pe diriginta și pe profesorii tăi sau pe alt reprezentant de la școală. În principiu regula era că nu mai mult de 10 în clasă și elevii vor sta în jur de 3 ore la școală dacă nu mă înșel. Oricum, dirigintele ar fi trebuit să vă ceară să spuneți dacă veniți sau nu la școală în perioada 2-12 iunie, că nu e obligatoriu. În plus, nici profesorii nu sunt obligați să participe la pregatire și pot opta pentru continuarea cursurilor online. La noi de exemplu nu va veni niciun profesor la școală, vor susține orele online fiindcă nimeni nu vrea să își asume riscul.