| DvDplayer a întrebat:

Am inteles ca exista la licee chestii gen "intensiv engleza". Intrebarea mea este urmatoarea, pe ce materii poti face intensiv si la ce profiluri? (sunt curios in special daca se poate pe fizica, multumesc)

1 răspuns:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Din cate stiu eu, pe filiera teoretica, orice specializare (si implicit profil) poate fi intensiv limba straina / intensiv informatica (doar pentru mate-info exista intensiv informatica). Nu am auzit de altfel de licee cu specializare intensiv ceva si nici de intensiv fizica. Asteapta pana apare oferta educationala si vei vedea atunci ce licee au profil cu specializarea X intensiv fizica. (desi pana acum nu am auzit sa existe) In schimb, daca vrei sa faci cat mai multa fizica, alege profilul real. (din cate am inteles la mate-info se face mai multa decat la stiintele naturii)