| Mihai24mihai a întrebat:

Am intrat la UBB, facultatea de litere pe norvegiana si cand am confirmat locul eram al 23-lea pe lista de asteptare la japoneza, am confirmat locul la norvegiana si am anulat celălalt, iar la rezultatele finale am vazut ca s-au retras foarte multi la japoneza si puteam sa intru lejer daca nu ma retrageam. Intrebarea mea este daca ma pot transfera de la norvegiana la profilul de japoneza dupa primul semestru? (Sau primul an in cel mai rau caz)

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te asigur ca nu vrei sa te transferi la japoneza. Doamna Frentiu, sefa de catedra pe asiatice, da niste examene teribil de grelelaughing In anii trecuti la unul din examenele ei se dadea un test de selectie. Daca nu luai macar 8 la ala, nu puteai intra in examenul mare si aveai automat restanta.

| Mihai24mihai explică (pentru Wr3nch):

Dar macar ma pot transfera de la un profil la altul?

| Wr3nch a răspuns (pentru Mihai24mihai):

Da, daca dai echivalezi examenele (faci rost de materiale de la colegii de la profilul tinta si dai aceleasi examene pe care le-au avut in sesiune).