| @*iubitza*@ a întrebat:

Am la limba romana o tema cu titlul,, apa in literatura" si nu am nici o idee. Cine ma poate ajuta?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cartea Oltului de Geo Bogza, Toate Panzele Sus! de Radu Tudoran, Europolis de Jean Bart, 20 000 de Leghe sub Mari de Jules Verne...si inca vreo cateva sute de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| mEr a răspuns:

Salut.

Scrie despre modul in care apa se imbina cu cuvintele, cum acea apa curge lin si nu bulbucat.

Sper ca te-am ajutatwinking

Pa, pa!

| fratiikaramazov a răspuns:

Poti scrie despre romane a caror actiune se petrece pe mare( Batranul si marea, Robinson Crusoe, Capitan la 15 ani) si sa spiu ce rol are apa in aceste carti si cum aceasta poate deveni un mediu de viata pentru unii( ma refer la cei care calatoreau pe mare non stop, la pirati)