| anonim_4396 a întrebat:

Am lipsit de la un test iar profesoara mi-a pus nota 1 din oficiu. Are voie?

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Daca ai fost absent nu are cum sa iti puna nota

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are voie, conform Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020, citez:
"(3)Rezultatul evaluării, exprimat prin calificativ, notă, punctaj etc., nu poate fi folosit ca mijloc de coerciţie, acesta reflectând strict rezultatele învăţării, conform prevederilor legale."

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu
DAR... fiind un test, pe care e posibil sa nu il poata reprograma, te poate lasa cu situatia neincheiata si sa ramai corijent implicit
deci, ce preferi?

| 9Florin9 a răspuns:

Cum sa-ti puna nota cand tu ai absenta, se bat 2 lucruri cap in cap, e ilegal.

| Ioan489 a răspuns:

Oare nu ar trebui sa ramai fara nota daca nu ai dat testul?

| Ioan489 a răspuns (pentru Ioan489):

Profa asta pune asa note dupa bunul ei plac?

| anonim1115243 a răspuns (pentru Ioan489):

Cam da

| Cosmin_Bazon_1990 a răspuns:

Contacteaza l pe Cumpanasu. laughing)