| Lustra a întrebat:

Am luat in BAC la Mate 8.2 M2 (Tehnologic) si 9.2 la Fizica. Cat de greu mi-ar fi daca as alege sa merg mai departe la inginerie?

Răspuns Apreciat de Editori
| lussa a răspuns:

Conteaza sa iti placa domeniul. Daca esti pasionat, cu siguranta iti va fi mult mai usor sa inveti si sa tii pasul stiind ca, in viitor, te va ajuta (mai mult sau mai putin). Daca simti ca matematica sau fizica iti da batai de cap, nu stiu daca ingineria e cea mai buna alegere.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Foarte usor, dar depinde de facultate, profesori, mediu, si poate deveni mai frustrant cand iti dai seama ca tocesti chestii inutile in loc sa faci practica.