| KindKid17 a întrebat:

Am luat note mici in tezele de mate si romana. Cum sa fac sa nu fiu pedepsit de parinti? Hellpp

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu le spui

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Depinde ce inseamna mici, ce popa aveti in cartier, daca ploua sau e soare, daca parintii si-au tras-o dimineata sau nu, daca nu le-a fost taiat din salariu...

| oprescudorin11 a răspuns:

De ce crezi ca te-ar pedepsi parintii pentru asta? Mai degraba ar trebui sa te ajute, le spui ca ai facut tot ce se poate, dar ai nevoie in continuare de ajutorul lor.(chiar daca nu o fi chiar asa).Si poti sa mai adaugi, ca pedeapsa nu va schimba cu nimic notele, nici pe viitor.Doar sa fii respectuos.

Răspuns utilizator avertizat
| RAMSES123 a răspuns:

Tu stii cel mai bine cum sa procedezi cu parintii tai.
Apuca-te de invatat, macar sa vada ca te-ai dat pe brazda...

| Anonima2310 a răspuns:

Spune-le ca te vei indrepta, pentru ca daca le zici ca nu ai stat bine in banca sau minciuni de genul, Dumnezeu te va pedepsi! Ai grija, si incearca sa-ti ridici media, sau macar sa inveti de acum incolo! Sper ca ti-am fost de ajutor, dar nu uita ca trebuie sa le zici adevarul si sa nu ascunzi de ei! Ei vor afala si apoi va fi mai grav! Iar pedeapsa nu condeaza, conteaza sa-ti para rau si sa inveti! Pentru tine inveti, nu pentru parintii tai! Funda?

| Cotior_Maria_2000 a răspuns:

Depinde poți să le zici direct apoi sa faci fata de cățeluș plouat sau le zici direct și în câteva secunde promiți că îți vei remedia situația