| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Am mai postat o intrebare de genul legat de cum sa-mi fac prieteni,sunt mutat intr-un nou oras in care n-am prieteni,efectiv ies in oras da n-am prieteni, doar nu ma pot baga cu lumea in seama, auzi pot sta cu tine,idei? Am cunoscut lume pe insta si zice ca sa ies pe la puburi etc, ei nu ies cu mine, efectiv nu stiu, idei? Mi-e jena sa ma bag cu lumea.

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexandraAlina98 a răspuns:

Pai, daca esti fumator te prefaci ca nu ai o bricheta si dupa aia intrebi persoana daca e din oras etc si daca raspunde si pare deschisa continui conversatia.
Ceri indicatii spre o locatie si daca poate sa mearga cu tine.
Cauti persoane pe insta cu aceiasi locatie si apreciezi cateva poze, poate iti scrie si apoi purtati o conversatie.
Eu una in situatii de genul am ajuns sa imi fac prieteni, iti trebuie unul singur ca sa iti faci mai multi. Bafta!

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Incerca sa iti iei tinder, faci match-uri si iesi just like friends

| Design2021 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar te poti duce la un sport, sau la sala de forta.

Si in pub-uri este o varianta buna, sa stai la bar si cu siguranta o sa iti faci cativa prieteni. Lumea dupa o bere este mai pritenoasa si mai vorbareata happy.

La locul de munca iti poti face prieteni.

Te poti duce la meciuri pe terase sau in locuri unde ai sti ca ai ceva in comun cu alti oameni.

Te poti duce la o cafenea preferata destul de des si stai la bar, cu siguranta te imprietenesti cu barmanul.