| Katomi a întrebat:

Am nevoie de o cerere adresata domnului director(este o tema) si nu am nici o idee va rog ajutati-ma este URGENT! happyfundita + vot happy

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Domnule Director,
Subsemnatul (numele intreg),elev in clasa a(si spui clasa) a Scolii(numele scolii,nr,si localitatea),va rog sa-mi eliberati o adeverinta din care sa rezulte ca,in acest an scolar,frecventez cursurile clasei(clasa ta). Adeverinta imi este necesara pentru obtinerea abonamentului de autobuz.

Localitatea,,data si anul,
Domnului Director al scolii(numele ei), nr., localitatea.

Asta e facuta pe cartea me de Limba si literatura romana. Sper ca nu ai aceeasi carte ca mine.

1 răspuns:
| georgyg98_9546 a răspuns:

Poti incepe cu:Subsemnatu(cum te cheama pe tine) elev in clasa domicilizat in(orasul in care esti) va aduc la cunostinta ca pe data de (scrii si tu o data)