| Alexa1234a a întrebat:

Am nevoie de un răspuns sincer.

Azi am dat evaluare la română și din calculele mele iau 8.
La mate mi-am aproximat nota după capacitatea mea.
Iar în final mi-a dat media de admitere la liceu 8, 57.

Eu vreau să dau la un liceu în care:
Anul trecut ultima medie a fost 8, 35 iar prima 9.

Am șanse să intru?
Dacă da...cât la sută...

3 răspunsuri:
| RaulAndrei2002 a răspuns:

Pai ai sanse destul de ok, dar depinde si de cat de mult s-au pregatit si ceilalti. Cat la suta nu stiu sa-ti zic happy, dar pare oricum ok.

| Satango a răspuns:

Ai răbdare până să afli media exactă. Legat de admitere, poate vin mai mulți cu medii peste media ta, chiar dacă se încadrează mediei limite impuse de liceu.
Nu suntem mama omidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baza pe calcule! Mediile scad de la an la an, deși am observat că subiectele sunt din ce în ce mai ușoare, ceea ce reprezinta o problemă grava, din păcate. Posibila ta medie e buna și ai 75% șanse sa intri. Depinde și ce profil ai ales.