| Vlad_Dumitru_1994 a întrebat:

Am o intrebare, ce compuneri pe texte studiate intra in programa examenului de admitere?

Si link la fecare compunere daca se poate.

4 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Cel mai probabil o sa fie un text la prima vedere.

| Vlad_Dumitru_1994 explică (pentru Daniellllll1):

Stiu ca cel mai probabil va fi text la prima vedere, dar, vreau sa stiu ce ar putea pica in caz ca nu este text la prima vedere, de siguranta.

App, daca stii cumva, la text la prima vedere, ce compuneri pot pica, ca sa fiu sigur ca nu uit ceva.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Vlad_Dumitru_1994):

O zi de vara, o excursie nu stiu unde, sa naratezi ceva, nu pot sa-ti pun ce pica..., trebuie sa-ti pui capul la contributie.

| Vlad_Dumitru_1994 explică (pentru Daniellllll1):

Ma refeream la compunerea de la subiectul I...