| BeSmart17 a întrebat:

Am o intrebare! Ce inseamna,, Ramses"? sau ce este? scuze de categorie...

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Dacă ai văzut pe Facebook că au majoritatea "Ramses" la nume, are legătură cu albumul lui Killa Fonic. ( https://www.youtube.com/watch?v=bP-hWhN_vW8 )

8 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Ramses I a fost primul faraon din dinastia a XIX-a a Egiptului antic. A domnit între 1292 î.Hr. - 1290 î.Hr. sau 1295 î.Hr. - 1294 î.Hr., nu se știe cu exactitate, încă. A fost tatăl lui Seti I și Ramses al II-lea și deși a avut o domnie scurtă, urmașii săi vor reda Egiptului antic strălucirea.
Ramses al II-lea (cunoscut ca Ramses cel Mare; Ozymandias[1], în greacă) a fost al treilea faraon al celei de-a XIX-a Dinastii a Egiptului, Noul Regat. Este considerat cel mai cunoscut și cel mai mare faraon al Egiptului antic
Ramses al III-lea a fost al doilea faraon din Dinastia a XX-a ( a trăit cca. 1221 – 1155 î.Hr. ). Este considerat ultimul suveran important al Noului Regat.

| Gonrax a răspuns:

Eu am văzut pe mulți pe Facebook pe care-i cheamă Ramses, am auzit că e un membru al trupei Șatra Benz.
Sauuu, cum au spus ceilalți, un faraon.

| Adry05 a răspuns (pentru Gonrax):

Nu e membru, e numele albumului individual a lui Killa Fonic care e membru in satra benz

| Gonrax a răspuns (pentru Adry05):

Ok, de parcă m-ar interesa

Răspuns utilizator avertizat
| Deliiiia a răspuns:

Buna, este vorba despre un faraon, poti gasi cu usurinta informatii pe Google, nu vad de ce a trebuit sa pui intrebare, e mai mult efort asa.