| bsb a întrebat:

cel mai rapid si clar si cu rasp corect primeste funda. deci:
eu pe tel am o parola compusa din 4 CIFRE. numerele posibile pe tastiera sunt 10 de la 0 la 9 incluse. Deci, intrebarea este: Cate combinatii posibile de 4 numere este posibil sa faci cu 10 numere?

MS
astept rasp.

Răspuns Câştigător
| Irrynel a răspuns:

Sunt 10000 de combinatii. Este logic... 0000, 0001, 0002, 0003, ... 9998, 9999 Funda big grin

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Vezi la matematica formula combinari de n luate cate ca!

| mariusxd a răspuns:

Combinatii de 10 luate cate 4

| totElodia a răspuns:

Nu cunosc exact, insa sunt mai mult de 50 de numere, avand in vedere ca acestea se pot repeta de mai multe ori sau pot fi, de asemenea, distincte.

| totElodia a răspuns:

Scuze, am vrut sa scriu 5000hee hee.

| MonsteR_4456 a răspuns:

3434 3333 1010 000 5555 rolling on the floor