| andreiionut12643 a întrebat:

Am o intrebare daca eu am 15 ani si am renuntat la primul an din anumite probleme si il reiau am vazut ca alocatia nu o mai primesc sunt curios daca are sau nu legatura abia ce am renuntat in urma cu 1 luna din anumite probleme si o reiau la naul.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Doar daca ai renuntat la scoala din motive medicale si dovedesti asta prin acte medicale atunci o sa mai poti primi alocatia, orice motiv in afara de cel medical nu e valabil pentru a mai putea primi alocatia
Numai bine!

| andreiionut12643 explică:

Tin sa preciez ca alocatia o primesc pe card.