| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare despre testul Cambridge. Este o problema daca dai b2-ul in clasa a 11-a in loc de clasa a zecea? Este obligatoriu ca il cls 11 sa dai Cae-ul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Poți da și B2, și C1, în orice clasă și la orice vârstă. Nu există vreo limită în acest sens. Susții aceste examene atunci când ești cu adevărat pregătit pentru ele.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Important e sa-l ai, dupa facultate, cand te-oi angaja, cu certificat ai sanse mari sa te angajezi oriunde e nevoie de tine, fara sa te mai testeze.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa sustii orice examen Cambridge in orice etapa a vietii.

| Pinkvanilla9 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Mulțumesc anticipat! Ți am dat fundahappy

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Mă bucur că te-a ajutat răspunsul meu.
O zi faină!