| sarmalutapicanta a întrebat:

Am o intrebare este bine daca zica ca statul condus de stefan cel mare era tara moldovei..sau trebuie sa zici moldova
?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Corect este "Moldova", dar nu este greşită nici cealaltă expresie.

3 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Amandoua expresiile sunt corecte.

| tombraiderunderworld a răspuns:

Poti sa zici si asa ca nu se supara nimeni >:d

| sarmalutapicanta explică:

Aha...dar nu-i o greseala gramaticala sa spui tara moldovei, tara dobrogei, tara transilvaniei? sau doar la moldovai valabil sa spui tara moldovei. tara moldovei ii o tara mai mica din moldova sau ii moldova insusi? dau funda